logo reality.sme.sk

PREDAJ – INVESTIČNÁ PRÍLEŽITOSŤ, BUDOVA na samote v krásnej prírode gemerského kraja – pri obci HUBOVO ID: 650-4630

Lokalita: Hubovo
Úžitková plocha: 840 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Minimálna výmera pozemku: 12 819 m2
Dátum pridania: 26.03.2020
840 m2
165 000,00

PREDAJ – INVESTIČNÁ PRÍLEŽITOSŤ, BUDOVA na samote v krásnej prírode gemerského kraja – pri obci HUBOVO

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame Vám na predaj komerčný objekt, ktorý leží na samote v nedotknutej prírode 3 km za obcou Hubovo v Banskobystrickom kraji, okres Rimavská Sobota.

Budova bola postavená okolo roku 1905 a v prvej republike slúžila ako colnica.

Úžitková plocha je 840 m2, zastavaná plocha 420 m2, pozemok 12819m2 (oplotený priestor okolo budovy má rozmer 4049 m2, ďalší pozemok nad a vedľa oplotenej plochy vo výmere 8770 m2), pivnice 420m2.

OBJEKT je v stave po začatej rekonštrukcii, posledné rekonštrukcie prebehli cca pred 8 rokmi a zahŕňajú novú elektroinštaláciu v celej budove, znížené stropy, sadrokartón, opravené komíny, v niektorých izbách nová betónová podlaha a nové interiérové dvere.

Tehlová budova má dve nadzemné podlažia, je celá podpivničená, okná sú pôvodné, sedlová strecha s podkrovím, strešná krytina je pozinkovaný plech, kúrenie bude lokálne (ale momentálne tam nie je žiadne). V každej izbe sa však nachádza dymovod, na ktorý boli v minulosti napojené kachlové pece.

PIVNICA: kuchyňa, jedáleň, kúpeľňa, sklad potravín, kotolňa, práčovňa
1 NP: 2 x kúpeľňa WC, 10 x izba a veľká hala, chodba + schodisko /znížené stropy – sadrokartón, nová elektroinštalácia, nové interiérové dvere, nové betónové podlahy v niektorých izbách /
2 NP : 2 x kúpeľňa WC , 6 x izba + 2 x podkrovné izby , chodba + schodisko /znížené stropy – sadrokartón, nová elektroinštalácia, nové interiérové dvere /
PODKROVIE - je možné pre ďalšie 2 izby, kúpeľňu s WC
POZEMOK: oplotený priestor okolo budovy má rozmer 4049 m2, nachádzajú sa na ňom ešte dve menšie budovy cca 25m2, ďalší pozemok nad a vedľa oplotenej plochy vo výmere 8770 m2 – všetko je v osobnom vlastníctve.

Na pozemku sa nachádza vodovod, elektrická prípojka, 2x studňa a žumpa.

K budove na samote vedie poľná cesta. Pozemok je slnečný, v okolí sú pastviny, lúky a lesy. Neďaleko cca 1,5 km od nehnuteľnosti sa nachádza veľký rybník.

20 minút autom sú Prírodné jódové kúpele Číž, (Kúpele Číž svojou prírodnou liečivou jódovo-brómovou vodou, patria viac ako 100 rokov medzi vzácne zdroje svojho druhu v Európe).
Veľkou výhodou objektu je, že sa nachádza v krásnom, tichom ničím nerušenom prostredí, s pekným výhľadom. Objekt je vhodný pre investora, ktorý hľadá nehnuteľnosť vhodnú ako rodinné sídlo – súkromná rezidencia, alebo vhodné na penzión, rekreačné stredisko, zdravotnícke sanatórium, zariadenie pre seniorov, alebo pre žiakov (škola v prírode). Pôvodným zámerom majiteľa bolo budovu prerobiť na zriadenie apartmánov pre poľovníkov a rybárov.

CENA 165 000,- EUR
Vrátane všetkých poplatkov spojených s predajom nehnuteľnosti.

Kontakt na makléra: Dana Polanská, 0914 777 840, dana.polanska@rkeuropa.sk

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet obytných miestností: 5
Konštrukcia objektu: Tehlová

Kontaktné údaje

EUROPA realitná kancelária

Dana Polanská

zobraziť telefón