logo reality.sme.sk

ID 2453: Predaj : salaš / reštaurácia - Orava ID: 2453

Lokalita: Nižná
Ulica: Nižná na Orave
Úžitková plocha: 330 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Minimálna výmera pozemku: 694 m2
Dátum pridania: 11.03.2020
330 m2
250 000,00

ID 2453: Predaj : salaš / reštaurácia - Orava

Popis nehnuteľnosti

ID 2453: Predaj :  salaš / reštaurácia - Orava

Ponúkame výnimočnú investičnú príležitosť - Salaš na predaj v obci Nižná na Orave - reštaurácia v ľudovom štýle s 50 ročnou tradíciou a s ubytovaním v podkroví. Objekt sa nachádza na hlavnej trase smerom na Poľsko, v lone oravskej prírody a v blízkosti lyžiarskych stredísk Roháče, Racibor a Kubínska Hoľa, neďaleko Oravskej priehrady. Ponúka možnosť bývania a zároveň podnikateľskej činnosti v jednej nehnuteľnosti. Reštaurácia má zabehnutý tím a dobré prevádzkové výnosy. V prípade zachovania súčasného kolektívu a systému práce sa investícia, vzhľadom na stanovenú predajnú, cenu vráti v maximálne 5 rokoch s tým, že terajší zisk prináša iba reštaurácia s pravidelnými hosťami a turistami bez nocľahov, rozvozu stravy a druhých možností a príležitostí, ktoré objekt ponúka.
Nehnuteľnosť o veľkosti cca 330 m2 na pozemku rozmeru 694 m2 obsahuje:
- Veľkú terasu s kapacitou do 90 hostí, s ihriskom pre deti a altánkom na opekačku

- Jedáleň s kapacitou 54 hostí, el. krbom a plátnom s projektorom pre spoločenské a športové akcie.
- Bar s výčapným pultom a profesionálnym dvoj-pákovým kávomatom s kapacitou sedenia 10 hostí.
- Kuchyňa je veľká, svetlá s dvomi veľkými oknami, vo väčšine vybavená nereznom a s kompletným skladovým a zamestnaneckým zázemím.
Objekt je dvojpodlažný. Na prízemí sa nachádza vstup cez zádverie, bar, jedáleň, kuchyňa, sociálne zariadenia, sklady a kotolňa. V podkroví je dvojizbový apartmán s vlastnou kuchyňou, kúpeľňou a dve samostatné izby s vlastným sociálnym zariadením. Zvyšný priestor pod strechou je možné spojiť so spodnou reštauračnou časťou a tak zväčšiť vnútornú kapacitu, alebo ho zariadiť ako ubytovacie priestory a tak získať niekoľko dodatočných izieb pre turistov.
Strecha je sedlová s krytinou z poplastovaného pozinkovaného plechu. Objekt je založený na betónových pásových základoch s vodorovnou izoláciou proti zemnej vlhkosti. Zvislé nosné konštrukcie sú z časti drevené zrubové a z časti z plynosilikátových tvárnic. Strop v jedálni je drevený s viditeľnými trámami, v prístavbe monolitický železobetónový. Fasáda na murovaných častiach je hladká vápenná, na zrubovej časti je drevený obklad s impregnáciou. Vnútorné omietky sú vápenné hladké, v jedálni je drevený obklad. Dvere sú drevené do oceľových zárubní. Elektrika svetelná a motorická. Na podlahe je keramická dlažba, v obytných miestnostiach sú laminátové podlahy. Žľaby, zvody a klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. Okná sú drevené dvojité s kovovými mrežami. Vykurovanie je oceľovými radiátormi a kotlom na pevné palivo. V jedálni je inštalovaný navyše elektrický kozub. Ohrev vody je ústredným kotlom s elektrickým dohrevom, vodovodné batérie sú pákové nerezové. Rozvody vody a kanalizácie sú z plastového potrubia. V kuchyni je rozvod propán-butánu a odsávač pár. Stavba má vlastný bleskozvod, prípojku vody, elektriny, vysoko rýchly internet a žumpu. Celá nehnuteľnosť je zabezpečená kamerovým systémom a alarmom.
Pôvodná budova bola postavená v r.1966, odvtedy sa nehnuteľnosť počas rokov stále zveľaďuje a je v dobrom technickom stave. V roku 1995 bola obnovená celá strecha na objekte. V roku 2008 bola urobená omietka s izoláciou na obytnej časti nehnuteľnosti. V roku 2012 bola urobená terasa s novými kapacitami pre 90 hostí. V roku 2015 bola urobená nová vzduchotechnika v kuchyni, šatňa pre zamestnancov, sklad pre inventár a miestnosť s automatickou práčkou. V roku 2016 boli urobené 2 izby na ubytovanie a jeden dvojizbový byt o rozlohe 45 m².                   
Vypracovaný je aj znalecký posudok na stanovenie všeobecnej hodnoty nehnuteľnosti. 
Poznámka: Reštaurácia sa predáva iba z dôvodu presťahovania majiteľov do cudziny. Aktívna www stránka a facebooková stránka reštaurácie, ubytovanie aktívne cez Booking a Airbnb.

K danej nehnuteľnosti nebol vypracovaný energetický certifikát.

Cena: 250.000,- Eur

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Kontaktné údaje

PRIMA reality

Martin Rybárik

zobraziť telefón