logo reality.sme.sk

Príjemná chalupa 7 km od Piešťan v blízkosti rybníka ID: 286266273712

Lokalita: Drahovce
Úžitková plocha: 88 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Minimálna výmera pozemku: 536 m2
Dátum pridania: 12.01.2020
88 m2
108 000,00

Príjemná chalupa 7 km od Piešťan v blízkosti rybníka

Popis nehnuteľnosti

Sedem kilometrov od Piešťan je príjemná obec Drahovce, kde stoja zaujímavé domy či chalupy. Jednu z nich Vám ponúkame.
V tichej uličke na mierne zvlnenom teréne, s predzáhradkou a orientovaná na východ/juhovýchod – popoludní so slnkom z juhozápadu, až do úplného západu slnka.
Rozloha: 88 m2. Má okolo 75 rokov, je tehlová, zdravá. Hrúbka stien je 40 cm a viac.
Minulej jari prešla významnými úpravami – nové podlahy, nové okná a bola nanovo vymaľovaná. Pribudol záchod, oddelený od kúpeľne.
Parcela má 536 m2, z toho záhrada 446 m2. Terasa: dvakrát. Predná: 8 m2, zadná: 12 m2.
V spodnej časti záhrady je staršia plechová garáž s vjazdom z ulice.
Vchod do chalupy je z terasy, kde je od jari do prvých mrazov možnosť príjemného posedenia na lodžii s pohľadom na košatú čerešňu, pričom popoludňajšiemu slnku tienia konáre mohutného orecha, stále výdatne rodiaceho.
13 m dlhá a 1.60 široká vstupná chodba s tromi širokými oknami vytvára príjemný vstup do domu. Je aj veľmi praktická – poskytuje miesto pre skriňu, vešiak, botník, vitrínu so sklom, knižnicu aj chladničku.
Stredná miestnosť má rozlohu 22m2, čo umožnilo komfortne spojiť obývačku s kuchynskou časťou, ktorá obsahuje aj umývačku riadu. Dľžka kuch. sekcie je: 2,6 m.
Na pravom konci predsiene je pod úrovňou podlahy veľmi praktická studená pivnica na zimné uskladnenie ovocia a zeleniny. Nad ňou je priestranná, komfortná špajza (6 m2) s vetracím okienkom. Na opačnej strane chodby je kúpeľňa s vaňou (7 m2), takisto s vetracím okienkom. Pred ňou spomínané WC s dvomi vstupmi – z chodby a na druhej strane z izby vľavo, aby sa nemuselo obchádzať.
V izbe smerujúcej do ulice sa zachovali pôvodné, široké parkety, ktoré boli vybrúsené a ošetrené ekologickým lakom. Podlahy v ďalších dvoch izbách boli vymenené za široké, drevené, parketové dosky.
Strecha domu je sedlová so zdravým, dreveným krovom a pálenou strešnou krytinou. Je uzatvorená. Jej nové pokrytie bolo uskutočnené v r. 2012.
Kúrenie v dome je plynové, voda je z obecného vodovodu Odpady smerujú do žumpy.
V obci je základná škola, dvakrát potraviny, výborné mäsiarstvo, kino, reštaurácia, pekáreň, kostol, pošta, lekárka, lekáreň.
Výnimočnosť prostredia:
1. Za drahovským kanálom sa nachádza sedem veľkých jazier, so zdravou vodou. Rekreačné kúpanie je tak veľmi ľahko a bezplatne dostupné. Cesta z Drahoviec k poslednému jazeru trvá autom iba pár minút, na bicykli okolo 12 minút.
2. Z Drahoviec trvá cesta po hrádzi na bicykli k jazeru Sĺňava iba okolo 12 minút, do Piešťan zo Sĺňavy tiež okolo 12 minút.
Mesačné náklady na energie: plyn 50 Eur + elektrina 20 Eur.
V dome je internet aj TV (Skylink).
Parkovanie: v garáži, pred garážou, prípadne pri bráničke.
Stav objektu: dobrý, zdravý, po modernizácii, revitalizácii

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Konštrukcia objektu: Tehlová

Kontaktné údaje

Romantické chalupy, s.r.o.

Štefan Kučkovský

zobraziť telefón