logo reality.sme.sk

Rodinný dom pod Vysokými Tatrami - vo vynikajúcej lokalite. ID: RE0000712-19-000065

Lokalita: Štrba
Ulica: Dr. Markušovského
Obytná plocha: 191 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Minimálna výmera pozemku: 1 647 m2
Dátum pridania: 08.12.2019
191 m2
95 900,00

Rodinný dom pod Vysokými Tatrami - vo vynikajúcej lokalite.

Popis nehnuteľnosti

REALITY TATRY - exkluzívne ponúkame na predaj 6 izbový rodinný dom. Dom sa nachádza v Podtatranskej obci Štrba. Dom je v pôvodnom stave a leží na pozemku s výmerou 1647 m2, ktorý je mierne svahovitý.
Rodinný dom bol skolaudovaný v roku 1959, je v pôvodnom stave okrem 1. poschodia, kde boli vymenené pôvodné drevené okná za plastové. Úžitková plocha je 191 m2, zastavaná plocha 120 m2. V ostatných podlažiach zostali pôvodné drevené dvoj okná. Na tom istom poschodí bola zrekonštruovaná aj jedna spoločná kúpeľňa s WC. Táto kúpeľňa je so sprchovacím kútom a aj z tohto dôvodu vznikol dostatočný priestor na pračku a sušenie bielizne. Kúpeľňa má keramické obklady a dlažbu.
Základy domu sú betónové – obložené ručne rezaným kameňom. Mury sú tehlové. Dom má dva vchody a je kompletne napojený na všetky obecné rozvody. (voda, elektrina, kanalizácia, plyn) Elektrina je 220/380 V.
V celom dome sú drevené podlahy okrem chodieb, schodísk a predsiene, komôr, kotolne. Vo všetkých týchto priestoroch je betónová podlaha prekrytá keramickou dlažbou alebo PVC krytinou. Omietky sú v celom dome vápenné.
Strecha je pôvodná, bez výskytu narušenie azbestovej krytiny. Vzhľadom na typ krytina a vek stavby je doporučená oprava s namontovaním tepelnej izolácie.
Dispozícia domu je:
Podkrovie:
- Dve izby - manzardky
- Ostatná časť ako skladový priestor
1. poschodie:
- Schodisko na podkrovie
- Dve izby
- Kuchyňa
- Kúpeľňa s vaňou
- Kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC
- Predsieň s východom na malý balkón
- Predsieň s druhým vstupom do domu
Prízemie:
- Vstup do domu s predsieňou, schodiskom na 1. poschodie a WC
- Dve izby
- Kuchyňa s kachľovou pecou
- Kúpeľňa s vaňou
- Komora
- Kotolňa
- Letná kuchyňa vstup priamo z dvora je vybavená pecou na pevné palivo a kotlom na ohrev vody. V minulosti sa tam robili okrem iného aj zabíjačky.
-
Po schodisku na zadnej časti domu sa dostaneme do majiteľom zriadenej udiarne, ktorú si nový majiteľ môže prerobiť na dielničku alebo ju aj naďalej využívať.
Pozemok je mierne svahovitý a okrem rodinného domu sa na ňom nachádzajú dve hospodárske budovy. Pozemok je skoro na najvyššom bode obce. Obec je s vynikajúcou občianskou vybavenosťou, dostupnosť do obce autobusovými spojmi, železničná zástavka ihneď za obcou, napojenie na diaľnicu v oboch smeroch cca 1 km.
Možnosti na letnú a zimnú turistiku vzhľadom na blízkosť Vysokých Tatier je na vynikajúcej úrovni. Východiskovým bodom je určite Tatranská Štrba a z nej priamo na Štrbské pleso a potom na ďalšie zaujímavé miesta našich veľhôr. Tu sa aj preto ponúka možnosť na kompletnú prestavbu na malý útulný penzión.
Neváhajte a obhliadku nehnuteľnosti si dohodnite už dnes.
Všetky bližšie informácie získate a obhliadku dohodnete v našej realitnej kancelárií REALITY TATRY, budova MONACO, ul. Francisciho 22, Poprad a na tel. čísle 0911 132 507. Ďalšiu aktuálnu ponuku nájdete na našich stránkach realitytatry.sk. a realitypopradtatry.sk.
© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie Reality Tatry.

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Konštrukcia objektu: Tehlová
Kanalizácia:

Kontaktné údaje

REALITY TATRY - Miroslav Klein

Vladimír Hurajt

zobraziť telefón