logo reality.sme.sk

Luxusná chata s vínnou pivnicou v malebnej osade Javorníkov ID: 7_286041214494

Lokalita: Veľké Rovné
Úžitková plocha: 170 m2
Stav nehnuteľnosti: Novostavba
Minimálna výmera pozemku: 490 m2
Dátum pridania: 13.11.2019
170 m2
120 000,00

Luxusná chata s vínnou pivnicou v malebnej osade Javorníkov

Popis nehnuteľnosti

Luxusná chata s vínnou pivnicou stojí na jednom z bočných hrebeňov nad obcou Veľké Rovné, z ktorého sú nerušené výhľady do dolín a na okolité hory. Chata, katastrálne vedená ako „dom“ , bola postavená okolo roku 2005 z tehál a je zateplená a obložená dreveným obkladom. Suterén je upravený ako štýlový bar – vínna pivnička s posedením pri piecke a vinotékou. Na prvom nadzemnom podlaží je spoločenská – obývacia miestnosť s východom na terasu a kuchynským kútom, kde dominuje kuchynská linka zhotovená na mieru z dubového dreva. Srdcom chaty je teplovzdušný krb, ktorý ju vykuruje. Na prízemí je aj kúpeľňa so sprchovým kútom a WC. Po drevených schodoch sa dostaneme do obytného podkrovia, kde sa nachádza spálňa s balkónom, odkiaľ máme romantickú osadu s dreveničkami ako na dlani. Druhá, menšia spálňa a oddelená pracovňa sú vedľa. V podkroví je ďalšia kúpeľňa s toaletou.
Celá stavba je robená a zariaďovaná kvalitne – ako sa hovorí - „pre seba“ , keďže bola zhotovená rodinnou stavebnou firmou presne podľa predstáv majiteľa – ako obraz interiéru jeho domu, ktorý mu má pripomínať. Preto aj zariadenie, ktoré je súčasťou predaja je atypické a materiály kvalitné. Objekt je chránený zabezpečovacím systémom.
Celá osada ako dedovizeň jej pôvodných aj súčasných obyvateľov zažila doslova renesanciu v podobe štýlovej obnovy pôvodných a výstavby nových dreveníc a chalúp. Tie sú síce obývané väčšinou len víkendovo, ale vďaka prístupu novou, v zime udržiavanou asfaltovou cestou je možné predmetnú chatu užívať aj celoročne. Príjemný ucelený a udržiavaný dojem z osady umocňujú aj romantické zákutia ako kaplnka, prírodná sauna s jazierkom či oplotené športové ihrisko na loptové hry. V dosahu 45 minút pešou túrou je vo výške 880 m.n.m. rozhľadňa. Hríby, bežky, horské bicykle... - to sú ďalšie možnosti pre aktívne využitie tejto chaty. K najbližšiemu lyžiarskemu stredisku je to zhruba 15 kilometrov, do centra obce 7 km, okresného mesta Bytča 17 km, krajského mesta Žilina 30 km a do Bratislavy z Bytče po diaľnici 180 kilometrov.

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Konštrukcia objektu: Zmiešaná

Kontaktné údaje

Romantické chalupy, s.r.o.

Marcel Dúbravka

zobraziť telefón