logo reality.sme.sk

Rodinný dom Važec ID: RE0004314-19-000075

Lokalita: Važec
Ulica: Ľudovíta Štúra
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Minimálna výmera pozemku: 557 m2
Dátum pridania: 28.07.2019

Rodinný dom Važec

Popis nehnuteľnosti

Najnižšie podanie
34 470,00
Dátum a čas dražby:
28.02.2020 10:45
Miesto dražby
Salónik, VIX Restaurant, Sládkovičova 164/3, 010 01 Žilina, okres Žilina, Žilinský kraj.
Dražobná zábezpeka
7 000,00
Dobrovolná dražba
Áno
Dátum 2. verejnej obhliadky
25.02.2020 09:00

Rodinný dom č.s.425 na parc.č.69/2 k.ú.Važec
Rodinný dom je samostatne stojaci, má 2 podlažia. Je to medziúrovňový rodinný dom. Je čiastočne podpivničený, má 1.NP a vyvýšené podkrovie, kde sa nachádza jedna izba. Rodinný dom je v zlom technickom stave, neobývaný, čiastočne zdevastovaný. Je odpojený od všetkých rozvodov TZB. Dom už nemá vykurovanie, sú odpojené gamatky, odpojený plyn.
Rodinný dom bol daný do užívania v r.1961.Kvôli zlému technickému stavu znižujem zostatkovú životnosť na 70 rokov. Je osadený na rovinatom teréne. Okolitú zástavbu tvoria rodinné domy. Prístup k rodinnému domu je po spevnenej komunikácii. V danej lokalite je možnosť napojenia sa na inžinierske siete elektro, vody a plynu, kanalizácia. Rodinný dom je odpojený od elektrickej energie aj od vody.
DISPOZIČNÉ RIEŠENIE:
1.PP-dispozícia:chodba, dve skladové miestnosti. Vstup do suterénu je z vonkajšej strany rodinného domu. Na 1.NP sa nachádzajú 2 izby, kuchyňa, schodisko, kúpeľňa, WC a špajza. V podkroví je jedna izba.
1.PP
Osadenie do terénu do 2,0 m bez zvislej izolácie, murivo kamenné, vnútorné omietky vápenné hladké, strop je železobetónový, dvere drevené zvlakové, okná jednoduché oceľové, podlahy cementový poter, elektroinštalácia svetelná.
1.NP
Základy betónové pásy s izoláciou, murivo tehlové hr.40 cm, deliace konštrukcie tehlové, vnútorné omietky vápenné hladké(zlý technický stav). Strop je drevený trámový, krov je sedlový, drevený, krytina je azbestocementové šablóny, klampiarske konštrukcie z pozinkovaného plechu. Schody sú z povrchom z mäkkého dreva bez podstupníc. Dvere drevené rámové v drevenej obložkovej zárubni v zlom stave, okná drevené s doskovým obložením, v rodinnom dome boli lokálne gamatky, dnes tu nie sú.´Teplá voda bola ohrievaná elektrickým bojlerom. Kuchynská linka už nie je ani vybavenie kuchyne. V kúpeľni je vaňa, umývadlo, WC, iba keramický obklad.
Podkrovie
Murivo je tehlové hr.40 cm, vnútorné omietky vápenné hladké, okná drevené s doskovým ostením, podlahy z PVC, vykurovanie gamatkami na plyn-nie sú, elektroinštalácia je svetelná(odpojená).

Hospodárska budova na parc.č.69/3
Skutočné vyhotovenie stavby
Ide o objekt hospodárskej budovy na parc.č.69/3 v k.ú. Važec, postavený za rodinným domom. Objekt bol daný do užívania v r.1961.Hospodárska budova sa začala rekonštruovať v r.2013. Zaviedla sa voda kanalizácia, elektrina. Na prízemí sa zateplili vonkajšie obvodové steny .Na prízemí sa urobili podlahy, betónoval sa podklad pod nášľapnú vrstvu. Dávala sa izolácia pod podlahy. Na prízemí sa urobili drevené priečky, menili sa okná EUROOKNÁ s izolačným dvojsklom, namontované kovové vráta. Strop je drevený trámový, bol dorábaný a odhlučnený. Krov je spevnený a zateplený. Na prízemí je rozvod vody aj staré potrubie aj nové potrubie. Na 1.NP je vykurovanie.na 2.NP (podkrovie sú nové podlahy(len hrubá drevená podlaha, dorobený drevený strop, priestor sa predelil priečkami(drevená konštrukcia).V podkroví je dovedená elektrina, kanalizácia a vykurovanie. Ešte to nie je dokončené. Okná sú EUROOKNÁ s izolačným dvojsklom. Na krove je keramická škridla pôvodná. Rozvody TZB ešte nie sú dokončené. Je tu umývadlo a WC.
Budúce vyhotovenie stavby
V hospodárskej budove bude vykurovanie na tuhé palivo po príp. na plyn. Bude tu rozvod teplej a studenej vody, elektrický bojler alebo obojživelník. Na 1.NP bude stolárska dielna s hygienickým zariadením a sklad. Vnútorné omietky vápenné štukové, strop drevený s podhľadom, podlaha drevená palubovka a cementový poter, dvere drevené rámové s výplňou.
Schodisko drevené schodnicové s drevenými nástupnicami.
Podkrovie- tu bude kúpeľňa, kuchyňa a 3 izby. Rozvody TZB, v kúpeľni vaňa, umývadlo, záchod. V kuchyni bude kuchynská linka, elektrický sporák, digestor, nerezový drez. Omietky budú vápenné štukové, zvonka zateplenie a silikátová omietka. Podlahy budú drevené palubovky, v kúpeľni keramická dlažba a keramický obklad.

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Kontaktné údaje

platiť sa oplatí s.r.o.

Pavel Sirota

zobraziť telefón