logo reality.sme.sk

Dražba rodinného domu v obci Osuské ID: RE0001666-19-000034

Lokalita: Osuské
Obytná plocha: 174 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Minimálna výmera pozemku: 396 m2
Dátum pridania: 21.03.2019
174 m2

Dražba rodinného domu v obci Osuské

Popis nehnuteľnosti

Predmetom dražby je rodinný dom s.č.124 na p.č.215 a prístavby k RD s.č. 124 na p.č. 216/4,216/5, obec Osuské, k.ú Osuské spolu s pozemkami o výmere 396m2.

Keďže vlastník predmetu dražby nehnuteľnosť vo výzve stanovenom termíne nesprístupnil opis predmetu dražby je prevzatý najmä zo znaleckého posudku č. 29/2016, kt. vypracoval Ing. Pavol Patinka dňa 21.02.2016.

Predmetom dražby je stavba rodinného domu s.č.124 na p.č.215 a prístavby k RD s.č. 124 na p.č. 216/4,216/5. Rodinný dom je radový, koncový, murovaný, s 1 nadzemným podlažím, nepodpivničený, so sedlovou strechou, napojený na elektrickú, plynovú a vodovodnú sieť obce. Dispozičné riešenie je nasledovné: chodba, vstupná hala, 3 izby, kuchyňa, kúpelňa, kotolňa. Zastavaná plocha 1. NP je 174,96 m2.

Základy sú betónové s vodorovnou izoláciou, murivo murované z pálenej tehly hr. 70 cm zateplené 3 cm polystyrénom, deliace konštrukcie tehlové, vnútorné omietky vápenné hladké, stropy trámčekové s podhľadom, Krov hambálkový, krytina strechy plechová pozinkovaná "Maslen", klampiarske konštrukcie strechy z pozinkovaného plechu úplné, klampiarske konštrukcie ostatné z pozinkovaného plechu. Fasádne omietky nad 2/3 omietanej plochy steny na báze umelých látok z 2 strán, vápenné z 1 strany, schody povalové vysúvacie. Dvere drevené rámové, okná plastové s 2 - vrstvovým zasklením, plastové žalúzie, podlahy obytných miestností plávajúce, dlažby a podlahy ostatných miestností z keramickej dlažby. Elektroinštalácia svetelná a motorická, bleskozvod rozvod vody z plastového potrubia teplej a studenej, kanalizácia z plastového potrubia do žumpy. Zdrojom TÚV je plynový bojler kombinovaný s ÚK, zdrojom vykurovania je kotol ÚK na plyn značkový. Vybavením kuchyne je elektrický sporák s elektrickou rúrou a keramickými platňami, odsávač pár, drezové umývadlo nerezové a kuchynská linka na báze dreva. Vnútorným vybavením je umývadlo a sprcha, vodovodné batérie sú 1 ks páková nerezová so sprchou a 2 ks páková nerezová .

Záchod je splachovací bez umývadla, vnútorné obklady sú kúpeľne, WC a kuchyne, v dome sú 4 vstavané skrine a elektrický rozvádzač s automatickým istením.

Dom bol postavený v r.1902. Podľa potvrdenia obce bola vykonaná rekonštrukcia domu v r. 2007 a 2011, ktorej rozsah sa znalcovi nepodarilo zistiť. V r. 2014 bola ukončená modernizácia a rekonštrukcia domu. Boli odizolované základy proti zemnej vlhkosti, dom bol zateplený, boli vymenené vnútorné omietky, podhľady stropov, krov, krytina strechy, klampiarske konštrukcie, fasádne omietky, schody, dvere, drevené okná boli nahradené plastovými so žalúziami. Boli inštalované nové podlahy a dlažby, elektroinštalácia, bleskozvod, rozvod vody a kanalizácie, bojler, kotol ÚK, vybavenie kuchyne, vnútorné vybavenie, WC, vnútorné obklady, vstavané skrine a elektrický rozvádzač. Z pôvodného domu zostali iba základy a obvodový plášť.

Garáž na parc.č.216/ 3

Postavená vo dvore na ľavej strane od domu. Podľa poskytnutých údajov bola garáž postavená v roku 1975.Ide o prízemný murovaný objekt so sedlovou strechou.

Dispozičné riešenie: Pozostáva z 1 miestnosti.

Technické riešenie: 1. Nadzemné podlažie

- Základy - bez podmurovky, iba základové pásy

- Zvislé nosné konštrukcie - murované z pálenej tehly, tehloblokov hrúbky viac ako 30 cm

- Vodorovné nosné konštrukcie - stropy - trámčekové s podhľadom

- Schodisko - mäkké drevo bez podstupníc

- Strecha - krov - hambálkové; krytina strechy na krove - plechová pozinkovaná; klampiarske konštrukcie - z pozinkovaného plechu (min. žľaby, zvody, prieniky)

- Úpravy vonkajších povrchov - brizolit

- Úpravy vnútorných povrchov - vápenná hladká omietka

- Výplne otvorov - dvere - plastové

- Podlahy - hrubé betónové, tehlová dlažba

- Vnútorné rozvody elektroinštalácie - elektroinštalácia - svetelná a motorická - poistkové automaty

Kontaktné údaje: 02 59 49 01 28, 02 59 49 01 27.

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Kontaktné údaje

Dražobná spoločnosť, a.s.

Dražobná spoločnosť,a.s.

zobraziť telefón