logo reality.sme.sk

Výborne zrekonštruovaný rodinný dom ma krásnom udržiavanom pozemku - REZERVOVANÝ. ID: RE0000712-19-000013

Lokalita: Šuňava
Ulica: SNP
Obytná plocha: 156 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Minimálna výmera pozemku: 1 145 m2
Dátum pridania: 11.03.2019
156 m2
129 900,00

Výborne zrekonštruovaný rodinný dom ma krásnom udržiavanom pozemku - REZERVOVANÝ.

Popis nehnuteľnosti

REALITY TATRY ponúka na predaj zrekonštruovaný rodinný dom v podtatranskej obci Šuňava, katastrálne územie Vyšná Šuňava. Samotná obec leží na rozhraní oblastí Vysokých a Nízkych Tatier. Obec svojou polohou je predurčená na príjemný pobyt či už ako trvalé bývanie alebo rekreáciu. Patrí do oblasti kde prevažuje čistý tatranský vzduch. V obci Šuňava v Popradskom okrese je stredoeurópska rozvodnica dvoch morí, Čierneho a Baltského. Pri návšteve obce si každý návštevník pozrie bod.
Rodinný dom je čiastočne podpivničený a je vhodný ako rodinný dom na trvalé bývanie ale aj ako chalupu na príjemný víkendový alebo rekreačný pobyt v tejto Podtatranskej oblasti. Vstup do domu je cez verandu s dvoma schodiskami, jedno priamo z ulice a druhé zo záhrady. Táto veranda je podpivničená a tento priestor je upravený na uskladnenie zemiakov, zeleniny a ovocia počas celého roka. Úpravou sa dosiahla vynikajúca kvalita uskladňovaných tovarov.
Dispozícia prízemia s úžitkovou výmerou 73,5 m2 je: zadverie, dve izby, kuchyňa s kuchynskou linkou na mieru, kúpeľňa s WC. V kuchyni, kúpeľní, predsieni a schodísk sú keramické dlažby. Samozrejmosťou kuchyne a kúpeľne sú vkusné keramické obklady. Dispozícia poschodia s úžitkovou výmerou 62,5 m2 je: dve podkrovné izby, pracovňa, infrasauna, kúpeľňa s WC. Rodinný dom je oteplený a prešiel kompletnou rekonštrukciu v roku 2006. V celom dome sú nové plastové okná, plávajúce podlahy (okrem miestnosti, ktoré sú uvedené vyššie). Kúrenie je zabezpečené ústredným kúrením a dvoma spôsobmi kúrenia: plynový kotol alebo kotol na pevné palivo. Príprava teplej úžitkovej plochy je zabezpečené súbežne s ústredným kúrením. Možnosť pre budúceho kupujúceho je odkúpiť aj zariadenie domu, ako aj potrebného náradia po dohode s majiteľom.
Celková výmera pozemku na ktorom sa nachádza rodinný dom je 1 145m2 v osobnom vlastníctve. Tento pozemok je kvalitne udržiavaný počas celého roka. Okrem rodinného domu sa na pozemku nachádza aj novovybudovaná hospodárska budova. Momentálne využívaná na uskladnenie rôzneho náradia a nástrojov na udržiavanie pozemku, no je možné ju využiť pri stretnutiach ako na prípravu jedál na rôzne opekačky. Zároveň pre tejto hospodárskej budove sú umiestnené štyri nádrže na zachytávanie dažďovej vody pre rôzne účely okolo domu.
Občianska vybavenosť v obci je na vynikajúcej úrovni a niektoré služby sú dvojnásobne a to hlavne z dôvodu že obec vznikla spojením dvoch obci Vyšnej a Nižnej Šuňavy. Obec a jej okolie sa vyznačujú výnimočnou polohou, čistými klimatickými podmienkami a pokojom, ktorý je dôležitý na relax mimo ruch našich miest. Dostupnosť do obce je po štátnej ceste a to so vstupom do časti Nižná Šuňava druhým do časti Vyšná Šuňava. Je vzdialená od najbližšej susednej obce Štrba 2 km, napojenia na diaľnicu D1 6 km za obcou Štrba. Vzdialenosť do okresného mesta Poprad 18 km a do okresného mesta Liptovský Mikuláš 45 km. V oboch mestách možnosť využitia termálnych kúpalísk a výhodou je to že po diaľnici reálny krátka doba presunu. Samotné okolie ponúka veľmi veľké využitie hlavne pre turistiku, cykloturistiku, lyžovanie či už bežecké alebo alpské. Z ďalších lokalít je potrebné spomenúť – Štrbské Pleso, Tatranskú Lomnicu, Kráľovu hoľu, vodnú nádrž Čierny Váh, Liptovskú Tepličku, hrad Liptovský Hrádok, skanzen Pribylina a mnoho ďalších. Neváhajte a obhliadku nehnuteľnosti si dohodnite už dnes.
Všetky bližšie informácie získate a obhliadku dohodnete v našej realitnej kancelárií REALITY TATRY, budova MONACO, ul. Francisciho 22, Poprad a na tel. čísle 0911 132 507. Ďalšiu aktuálnu ponuku nájdete na našich stránkach realitytatry.sk. a realitypopradtatry.sk.
© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie Reality Tatry.

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Konštrukcia objektu: Tehlová
Kanalizácia:

Kontaktné údaje

REALITY TATRY - Miroslav Klein

Vladimír Hurajt

zobraziť telefón