logo reality.sme.sk

Rodinný dom - samostatný, Opatská, 954 m², kompletná rekonštrukcia ID: 5740

Lokalita: Košice - Krásna
Ulica: Opatská
Obytná plocha: 954 m2
Úžitková plocha: 954 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Minimálna výmera pozemku: 2 736 m2
Dátum pridania: 26.04.2019
954 m2

ROKOKOVÁ KÚRIA ROK 1773, OPÁTSKA, KOŠICE KRÁSNA - ROCOCO MANSION 1773 a.d. OPATSKA STREET, KOSICE KRASNA

Popis nehnuteľnosti

     V exkluzívnom zastúpení ponúkame na predaj rokokovú kúriu postavenú na dochovaných častiach pôvodného kláštora, ktorý bol na tomto mieste vybudovaný v 14-tom storočí. Lokalita, v ktorej sa táto rokoková kúria nachádza je jedným z prvých osídlení na Slovensku – Abovská župa 10. storočie, postupne sa z hradu „Na hore“ presunuli mnísi v 14. st. do už spomínaného kláštora. Vznik samotnej kúrie sa datuje na rok 1773, v roku 1820 prešiel objekt prestavbou. Touto prestavbou objekt získal nádhernú klasicistickú arkádu. Na objekte bola realizovaná kompletná precízne vykonávaná, nákladná rekonštrukcia, ktorá bola dokončená v roku 2015. Objekt nie je kultúrnou pamiatkou. Celková podlahová plocha objektu je o výmere 954 m².

    Dispozične je budova rozdelená na 6 bytových jednotiek a je dvojpodlažná. Pri prestavbe a výmene strechy vzniklo druhé podlažie. V každej z bytových jednotiek je predpríprava pre osadenie kuchynskej linky a taktiež krb. V kúrii sa nachádza celkovo osem kúpeľní. Prechody medzi miestnosťami sú riešené bezprahovo. Vykurovanie v budove zabezpečujú dva plynové kondenzačné kotle s kaskádovitým zapojením. Umiestnené sú v kotolni na 1. nadzemnom podlaží. Na poschodí sú osadené radiátory, na 1. NP je kúrenie podlahové. Doplnkové vykurovanie kúpeľní zabezpečuje elektrické podlahové vykurovanie.

     Objekt disponuje predprípravou pre oznamovaciu a ovládaciu techniku. Podlahy sú pokryté fládrovaným travertínom (rez tzv. vien cut) uloženým monolitickým spôsobom v kombinácií s drevenými vlysmi vyrobenými na mieru s už na pohľad realizovanou precíznou pokládkou. Rámy okien, presklených stien a dverí sú drevené zasklené izolačným dvojsklom s hliníkovým distančným rámikom. Na 2. NP sú osadené strešné okná značky VELUX opatrené tieniacou technikou. V celom objekte je rozmiestnený dobový nábytok.

     Pozemok je orientovaný na juhozápad, pričom z troch strán je bez priameho suseda. Výmera pozemku je o rozlohe 2.736 m² z toho 571 m² je zastavaných objektom. Vstup na pozemok je zabezpečený elektrickou otváravou bránou. Vnútorná komunikácia a parkovacie plochy sú vykladané tzv. mačacími hlavami. Na pozemku v jeho severovýchodnej časti sa nachádza "vinná" pivnica zapažená do svahu, ktorá v minulosti slúžila ako úniková cesta z kúrie.

   Tento výnimočný objekt je určený pre špeciálneho klienta.

V prípade, že Vás táto ponuka zaujala a máte záujem o bližšie informácie, dohodnite si so mnou osobné stretnutie na čísle 0918 689 846.

Pôdorysy ako i energetický certifikát tohto objektu je k dispozícii v našej kancelárii.

In english : 

Let us exclusively present you  this beautiful rococo mansion, built on the 14th century monastic foundations. This unique region on which is this mansion standing is one of the first original settlements in Slovakia - Albov County. The monks whom originally lived in the "Castle on the hill" later moved to the monastery. The origin of the mansion is  dates back to 1773, later in 1820 it was rebuilt and acquired a beautiful Classicist arcade. In 2015, a complete and meticulous rebuilding was completed to the present state.
This object is not a national heretigge.
Total floor area is  954 m2.

Mansion is consisting of two floors and is splitt into six separate flats. Second floor was created with rebuilding the roof.
Every flat is prepared to fit kitchen and fireplace. There are eight bathrooms in mansion in total. Transitions within rooms are solved without doorsteps. Heating system consist of two gas condensing boilers which are connected in cascade. They are placed in boiler room on first overground floor on which are radiators. 1. overground floor had floor heating. Heating in bathrooms is provided with supplementary source which is electric heating system.

The whole object is ready for communication and control technologies. Floor is covered with graining travertine(so-called wien cut), embedded monolitically in combination with preciselly made to measure wooden parquets.
Window frames, glass walls and glassed doors are glassed with isolated doubleglass spaced with aluminium frame. On second overground floor are fitted Velux roof windows with shading mechanism.
All mansion is furnished with a antique furniture.

Estate land is southwest oriented and from three sides  is without neighbourhood.
Estate land has  2.736 m2 from which 571 m2 is build up area. Entrance is secured by with electric gateway. Parking lots are divided by with so called cat heads. On the northeast side of a estate is located wine cellar nested into slope which was  originally a mansions escape tunnel.

This exeptional building is for very special client.

If you are interested in this estate and need more information do not hesitate and book a personal meeting on a telephone number 0918  689 846.

The ground plan as well as the energy certificate of this building is available in our office.

For a better idea of the layout and condition of this property, check out the video tour on our site.Pre lepšiu predstavu o dispozícií a stave tejto nehnuteľnosti si pozrite video prehliadku na našom webe.

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet obytných miestností: 21
Počet kúpelní: 8
Konštrukcia objektu: Tehlová
Okná: Eurookná
Energetický certifikát: B
Počet poschodí: 1

Kontaktné údaje

Marek Mati

AA REALITY Košice s.r.o.

Marek Mati

zobraziť telefón