logo reality.sme.sk

Rodinný dom - samostatný, Lesná, 851 m², Čiastočná rekonštrukcia ID: 5713

Lokalita: Betliar
Ulica: Lesná
Obytná plocha: 851 m2
Úžitková plocha: 851 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Minimálna výmera pozemku: 851 m2
Dátum pridania: 28.02.2019
851 m2
49 900,00

RODINNÝ DOM, CHALUPA BETLIAR

Popis nehnuteľnosti

    Ponúkame na predaj vidiecky domček v malebnej dedinke Betliar, okres Rožňava, v tesnej blízkosti kaštieľa.

    Domček pozostáva z dvoch častí a je po čiastočnej rekonštrukcii. Celkový pozemok je o výmere 851 m2. V jednej časti domu je kuchyňa, komora a altánok a v druhej sa nachádzajú dve obytné izby, kúpeľňa a WC. V zadnej časti stavba pokračuje staršou časťou v pôvodnom stave, kde sa nachádzajú tri nevyužívané miestnosti, ktoré môžu slúžiť ako ateliér alebo na iné záujmy. Kúrenie je zabezpečené plynovými gamatkami a kachľovou pecou, dom je napojený na obecný vodovod, elektrinu a plyn, odpad je riešený žumpou.

     Domček je vo veľmi dobrom a udržiavanom stave a je možné ho hneď užívať. Pri domčeku sa nachádza veľká záhrada vysadená tujami, ihličnatými a ovocnými stromčekmi. Dom je postavený v kombinácii tehla a váľok. 

V Betliari a v okolí sú mnohé národné kultúrne pamiatky,  pozoruhodnosti a turistické lokality ako Slovenský raj, Dedinky, Muránska planina, Zádielska roklina a mnohé iné.

- Kaštieľ Betliar so stálou expozíciou Múzeum Andrássyovcov v priestoroch bývalých apartmánoch grófskej rodiny. Je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojim pôvodným zariadením a zbierkami. Nepostretol ho osud ostatných našich šľachtických rezidencií – jeho zariadenie nerozkradli, nebol prestavaný a prakticky od znárodnenia slúži účelom múzea. Takže všetko, čo tu budete vidieť, patrilo členom rodu Andrássy, ktorých považujeme za najvýznamnejších aristokratov v Európe v 19. storočí.     

- Hrad Krásna Hôrka je zo 14. storočia, ktorý sa nachádza nad obcou Krásnohorské Podhradie neďaleko Rožňavy. Prvá písomná zmienka o hrade je z roku 1333. Hrad je od roku 1961 národnou kultúrnou pamiatkou. Vlastnili ho tri významné rody: Mariášiovci, Bebekovci a Andrášiovci. 

- Strážna veža, 36 m vysoká vyhliadková veža v  Rožňave, na Námestí baníkov, Biskupská katedrála, Banícke múzeum, jaskyne Domica, Gombasecká jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa.                                                                                                                                                                                                                                            

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet obytných miestností: 2
Počet WC: 1
Počet kúpelní: 1
Konštrukcia objektu: Tehlová
Kúrenie: Lokálne

Kontaktné údaje

Vasiľ Blaha

AA REALITY Košice s.r.o.

Vasiľ Blaha

zobraziť telefón