logo reality.sme.sk

Investičná príležitosť – Meštiansky dom v pešej zóne ID: RE0000121-17-000103

Lokalita: Banská Bystrica
Ulica: Dolná
Obytná plocha: 374 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Minimálna výmera pozemku: 264 m2
Dátum pridania: 07.11.2017
374 m2
550 000,00

Investičná príležitosť – Meštiansky dom v pešej zóne

Popis nehnuteľnosti

Hľadáte možnosti zhodnotenia svojich financií? Jednou z možností je investovanie do zaujímavých nehnuteľností. Ponúkame Vám na predaj historickú budovu v centre mesta Banská Bystrica. Ide o pôvodný čiastočne zrekonštruovaný meštiansky dom, ktorý ponúka bohatý potenciál využitia buď ako obchod alebo reštauračné zariadenie alebo aj ako penzión, či hotel. V cene je zahrnutý aj schválený projekt rekonštrukcie s vytvorením obytného podkrovia.
Úžitková plocha domu je 374m2, z toho prízemie tvorí 165m2. Na prízemí sa nachádza obchodný priestor 82m2 s priamym vstupom z ulice a s výkladom. Ďalej sú tu 2 sklady s dvojgarážou - spolu 83m2 - prístupné z dvora. Oba priestory na prízemí je možné prepojiť, nakoľko sú oddelené iba deliacimi priečkami. Poschodie pozostáva zo 6 miestností, 2 kúpeľní, kuchynky a ďalšieho zázemia, všetko spolu 209m2 úžitkovej plochy. Navrhované obytné podkrovie podľa stavebného projektu majú tvoriť 4 byty, z toho dva 1i, jeden 4i a jeden 2i mezonet. Hlavný vstup do budovy je priamo z ulice na pešej zóne, kde je aj výklad. Autom je objekt prístupný zozadu z dvora. Prislúchajúci pozemok má rozlohu 264m2.
V rámci rekonštrukcie boli v budove menené elektrické rozvody a zavedené plynové kúrenie. Pôvodné klenby v kombinácii s novou talianskou dlažbou a dubovými podlahami vytvárajú príjemnú atmosféru, čím predurčujú tento objekt na výhodné zhodnotenie Vašej investície.

Energetický certifikát nie je potrebný - národná kultúrna pamiatka

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Kanalizácia:
Počet parkovacích miest: 2

Kontaktné údaje

Realitná spoločnosť REALITY MARKET s.r.o.

Viktor Berlecký

zobraziť telefón