logo reality.sme.sk

Stavebný pozemok - zmiešané využitie, 1000 m², mierny sklon, tichá lokalita ID: 3118

Lokalita: Bratislava - Staré Mesto
Minimálna výmera pozemku: 1 000 m2
Dátum pridania: 23.03.2017
1 000 m2
799 000,00

Jeden z posledných stavebných pozemkov na Údolnej ulici na predaj

Popis nehnuteľnosti

Stavebný pozemok na predaj na Údolnej ulici, Bôrik, Bratislava
• Stavebný pozemok – zmiešané využitie
• Výmera 1000 m2
• 25m x 42m
• Všetky inžinierske siete
• Prístupová cesta z dvoch strán pozemku
• Južný svah
• Slnečný
• V cene je aj spoluvlastnícky podiel na novovybudovanej spoločnej prístupovej komunikácii na začiatku ktorej bude rampa (prístup len pre obyvateľov tejto zóny, cca 12RD)
• Cena: 799 000€

Predmetná nehnuteľnosť je situovaná na Údolnej ulici, katastrálne územie: Bratislava I, priamo pod vládnym hotelom Bôrik. Ide o najprestížnejšiu štvrť Bratislavy a v okolí sú len nové a luxusné stavby, niektoré sú zatiaľ rozostavané. Okrem iného je táto lokalita miestom, kde sa nachádzajú veľvyslanectvá, rezidencie veľvyslancov, politikov a majiteľov prestížnych firiem, čo je dôležité i z hľadiska bezpečnosti. Oblasť je pod stálym dohľadom polície a ide pravdepodobne o najbezpečnejšiu štvrť v celej Bratislave.

K pozemku vedie nová súkromná cesta (zámková dlažba plus asfalt) s verejným osvetlením. Na začiatku príjazdovej cesty bude v krátkej dobe vybudovaná rampa, to znamená, že v budúcnosti by obyvatelia eventuálneho rodinného domu/vily mali iba jedného suseda a tiež, že rodinný dom za ním je vo väčšom odstupe. Vzdialenosť od centra Bratislavy je cca 5 min. (autom), na pešiu zónu k Dunaju je to takisto cca 5 min (pešo).

Výhľad je čiastočne na Dunaj (smer Hainburg, Rakúsko) a na pozemku je krásny západ slnka. Svetlo dopadá na pozemok od rána až do neskorého večera, lebo je na úpätí svahu a nič mu netieni. Výhodou je, že vám nikto pred očami nepostaví 11-poschodovú bytovku, ani nič podobné, nakoľko sú tam zákonné obmedzenia a susedia už zo všetkých strán postavili domy, ktoré svetelnosti ani výhľadu nebránia.
Na pozemku sú vybudované všetky inžinierske siete (kanalizácia, voda, el. energia, plyn, TV, optické siete).

Na pozemok je vypracovaná štúdia rodinného domu v mierke 1:50. Platná územno-plánovacia informácia povoľuje výstavbu rodinného domu, alebo RD s max. troma bytmi, celkovo v rozsahu suterén, prízemie, poschodie a podkrovie (50% plochy poschodia), čo spolu predstavuje až 700m2, vrátane múrov.
Stavebný úrad povoľuje zastavanie v tejto oblasti 20% a koeficient zastavania 10,5-11 t.j. 2100 – 2200 m3.
Na okolí je na predaj už len málo pozemkov, no nejde o tak kvalitné nehnuteľnosti.

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Sklon pozemku: Mierny sklon
Cykloturistika
Obchody
Mestská doprava
Kanalizácia:
Plyn:
Tichá lokalita:

Kontaktné údaje

D+V Real, s.r.o.

Chudíková Dagmar DV Real

zobraziť telefón