logo reality.sme.sk

PREDAJ- Kultúrno spoločenské stredisko- Slatinské Lazy ID: RE0004652-15-000553

Lokalita: Slatinské Lazy
Obytná plocha: 3 305 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Minimálna výmera pozemku: 12 759 m2
Dátum pridania: 22.05.2017
3 305 m2
590 000,00

PREDAJ- Kultúrno spoločenské stredisko- Slatinské Lazy

Popis nehnuteľnosti

XEMAR ( gabriel.kovacik@xemar.sk alebo 0907133780 ), ponúka na predaj Kultúrno-spoločenské stredisko s priľahlými budovami - administratívnou budovou a kotolňou je situované v okrajovej časti zastavaného územia obce Slatinské Lazy v okrese Detva. Nehnuteľnosti sa nachádzajú v blízkosti hlavnej príjazdovej cesty, na hlavnom ťahu BA – ZV – KE.
a) Kultúrno-spoločenské zariadenie - dvojpodlažná budova, ktorej prízemie tvorí jej technické zázemie (veľkokapacitná kuchyňa, jedáleň, sociálne priestory, vstupná hala, schodiskový priestor, strojovňa vzduchotechniky, príručné sklady). Druhé podlažie má charakter haly a bolo určené na kultúrno-spoločenskú činnosť a osvetu pre cca 500 návštevníkov (hlavná kultúrna sála, vyvýšené javisko, šatne, sociálne zariadenia). Budova sa začala využívať na prevádzkové účely v roku 1987.
Zastavaná plocha celkom: 970,08 m2
Úžitková plochacelkom: 1 843,83 m2

b) Administratívna budova - samostatne stojaca trojpodlažná nehnuteľnosť (bez pivničných priestorov). Objekt je prístupný po spevnenej komunikácii cez vonkajšie schody. Z dispozičného hľadiska sa v budove nachádza vstupná chodba, pričom administratívne priestory, chodba a sociálne zariadenia sú na každom podlaží. Budova sa stala prevádzkyschopnou v roku 1984.
Zastavaná plocha: 356,67 m2
Úžitková plocha: 1 070,01 m2

c) Kotolňa - jednopodlažná budova, ktorá sa začala využívať v roku 1984 je rozdelená na tri trakty so sociálnou časťou.
Zastavaná plocha: 391,84 m2
Úžitková plocha: 391,84 m2

d) Celková plocha pozemkov: 12 759 m2
e) Celková zastavaná plocha: 1 718,59 m2
f) Celková užitková plocha: 3 305,68 m2

Možnosti využitia:
kultúrno-spoločenské stredisko s ubytovaním, dom dôchodcov, kongresové centrum, penzión, školiace stredisko pre firmy, výrobné priestory, letné tábory...
DOMOV DÔCHODCOV A VÝROBNÁ BUDOVA SLATINSKÉ LAZY
Architektonické štúdia

Štúdia rieši dve samostatné alternatívy využitia objektov:

Variant 1. Domov dôchodcov a výrobná budova
Variant 2. Domov dôchodcov a spoločenský dom s nájomnými kanceláriami

Variant 1. Domov dôchodcov a výrobná budova
Vzhľadom k veľkosti areálu a možnosti samostatného využitia objektov sa ako prvú alternatívu navrhuje oddelenie prednej uličnej časti pozemku so spoločenskou budovou a vytvorenie výrobného podniku charakteru ľahkej výroby ( textil, polygrafia, elektrotechnika, atď...)
Na poschodie budovy sa navrhuje zádverie s vrátnicou, administratíva, výrobná hala s príručnými sociálnymi a skladovými priestormi. Na prízemie sa navrhuje skladové hospodárstvo vstupného materiálu a hotových výrobkov, jedáleň zamestnancov s výdajom stravy, šatne, sprchy, hygienické miestnosti , kotolňa a strojovňa vzduchotechniky. Parkovisko pre zamestnancov a návštevy je pred hlavným vstupom. Zásobovanie materiálom a doprava hotových výrobkov sa navrhuje zadným vstupom z manipulačnej plochy, ktorá je napojená novou cestou na hlavnú štátnu cestu. Pohyb materiálu v rámci budovy je na paletách pomocou nákladného výťahu.

Domov dôchodcov kapacity 98 ubytovaných sa navrhuje ako samostatná prevádzka vytvorená spojením administratívnej budovy s budovou kotolne. Navrhujeme vytvorenie ubytovacieho objektu z administratívnej budovy a jej nadstavbu o jedno podlažie a taktiež 4-podlažnú prístavbu. Prevádzková budova jedálne s kuchyňou, práčovňou a zázemím personálu by vznikla z bývalej kotolne. V spojovacej jednopodlažnej časti by vznikol hlavný vstup do budovy a foyer.
Vo výkresovej časti sa nachádzajú dva varianty umiestnenia novej prístavby ubytovacej budovy.

Variant 2. Domov dôchodcov a spoločenský dom s nájomnými kanceláriami
Druhou alternatívou je vytvorenie domova dôchodcov rovnakej kapacity 97 ubytovaných popri čiastočnom zachovaní spoločenskej funkcie hlavnej budovy a taktiež s vytvorením nájomných kancelárskych priestorov. Koncepcia vychádza z využitia spoločenskej budovy ako hlavnej prevádzkovej budovy domova dôchodcov s jedálňou, administratívou, kuchyňou, práčovňou, sociálnym zázemím zamestnancov. Popri tom by sa spoločenská sála mohla využívať aj pre rôzne slávnostné a spoločenské podujatia verejnosti. Na prízemí budovy sa vytvoril priestor pre nájomné kancelárie so samostatným vstupom a zázemím, vhodné pre účely menšej firmy alebo úradu. Hlavná budova je prepojená chodbou s ubytovacími budovami, ktoré sú vytvorené nadstavbou administratívnej budovy o jedno podlažie a nadstavbou kotolne o dve podlažia. Jednopodlažná spojovacia prístavba bude slúžiť pre spoločenské priestory domova dôchodcov.

Navrhované architektonické riešenie
Architektúra budov vychádza z pôvodnej architektúry a dopĺňa ju o nové moderné prvky a materiály. Farebné a materiálové riešenie používa bielu omietku, kameň a drevo, doplnené o akcentujúce výrazné žltozelené farby balkónov a vstupných prístreškov.

Základné bilancie a kapacity
Zastavaná plocha spolu – súčasnosť - 1604 m2 Celková podlažná plocha - 3265 m2

Návrh - Variant 1 – Domov dôchodcov a výrobná budova
Zastavaná plocha – Domov dôchodcov 1192 m2
Zastavaná plocha – Výrobná budova 860 m2
Zastavaná plocha spolu 2052 m2

Podlažná plocha – Výrobná budova 1798 m2
Podlažná plocha – Domov dôchodcov 3220 m2
Podlažná plocha spolu 5018 m2

Kapacita – Domov dôchodcov
počet lôžok na 1.NP 20
počet lôžok na 2.NP – 4.NP 26
počet lôžok spolu 98

Návrh - Variant 2 – Domov dôchodcov a spoločenský dom s nájomnými kanceláriami
Zastavaná plocha spolu 1789 m2
Podlažná plocha spolu 4567 m2

Kapacita – Domov dôchodcov
počet lôžok na 1.NP 25
počet lôžok na 2.NP – 3.NP 29
počet lôžok na 4.NP 14
počet lôžok spolu 97

V cene ponuky je zahrnutý právny servis (kúpnopredajné zmluvy,návrh na vklad do katastra nehnuteľností,overenie dokumentov,prehlásenie sietí).
Náš hypotekárny poradca Vám bezplatne pomôže získať úver na kúpu danej nehnuteľnosti.

ďalšie parametre nehnuteľnosti

Rok výstavby: 1984
Kanalizácia:

Kontaktné údaje

Gabriel Kováčik

XEMAR realitná spoločnosť s.r.o.

Gabriel Kováčik

zobraziť telefón