logo reality.sme.sk

Vidiecky dom, Prievaly, 90 m², Čiastočná rekonštrukcia ID: 2279276

Lokalita: Prievaly
Ulica: samota
Zastavaná plocha: 122 m2
Výmera pozemku: 771 m2
Úžitková plocha: 90 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 01.12.2021
90 m2
95 000 €

Na predaj zdravý sedliacky rodinný dom, Prievaly, okres Senica

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Ponúkame na predaj zdravý, zachovalý a udržiavaný rodinný dom s výbornou polohou blízko lesa v tichej okrajovej časti obce Prievaly.


Nachádza sa v mierne kopcovom teréne s prístupom od hlavnej cesty Malacky - Senica. Okolie domu tvoria susedné domy s pozemkami.


Dom je murovaný, v pôvodnom, avšak zachovalom stave, je to tzv. sedliacky dom podlhovastého tvaru, so sedlovou strechou a drevenými trámami.


Pôvodná stavba domu s hospodárskou budovou boli postavené cca v roku 1900. Prístavba domu (šopa) bola vybudovaná v roku 2000. 


Plocha pozemku:  771 m2, zastavaná plocha domu je 122 m2, podlahová plocha domu je cca 90m2. Dom je napojený na plyn, elektrinu ( 220/380V) a vodu (verejný vodovod). Kanalizácia nie je.Dispozičné riešenie hlavnej časti nehnuteľnosti:


- 3 veľké priestranné izby (21 m2, 19 m2, 17 m2)


- kuchyňa (10 m2)


- špajza


- predsieňVedľajšie prístavby:


- šopa (prístavba k hlavnej nehnuteľnosti)


- veľká stodola.
Vstup do domu je možný 2 spôsobmi – cez kuchyňu, alebo cez predsieň v strednej časti domu.


Všetky izby sú vykurované plynovými vykurovacími telesami (gamatky – plyn, peterky – pevné palivo).


V kuchyni je kuchynská linka s drezom, sporák na tuhé palivo a kúpeľňový kút (vaňa). Pod sedlovou strechou je po celej dĺžke domu povala.


Súčasťou domu sú 2 komory o celkovej výmere 13 m2 (z jednej komory sa prechádza do ďalšej menšej komorky, ktorá je zčasti podpivničená).


Na konci domu je „prílepok“ drevenej kôlne o výmere 13 m2, ktorá je vhodná na uloženie dreva, náradia, kosačky, bicyklov, a pod.Dom má samostatný dvor, za hospodárskou budovou - stodolou je veľká záhrada vhodná na pestovanie stromov, zeleniny, krmovín.


Pred domom sa nachádza menšia oplotená predzáhradka, ktorú je vhodné využívať ako okrasnú kvetinovú záhradu alebo záhony.


V prednej časti dvoru je možnosť parkovania 3 osobných automobilov vo vnútri dvoru za kovovou bránou.


 


Celková plocha pozemku:  771 m2


Zastavaná plocha domu:  122 m2


Počet izieb:  3


Dĺžka pozemku:  70 m


Stav:  pôvodný, čiastočne prerobený


Vlastníctvo:  Osobné


 


V prípade záujmu kontaktujte, prosím, Ing. Krampla 0903 721 834.


Dom je kúpou ihneď voľný.


Cena nehnuteľností:  95 000 Eur


 


Obec Prievaly sa rozprestiera na západnom úpätí Malých Karpát, v okrese Senica v Trnavskom kraji. Občianska vybavenosť je na úrovni stredne veľkej obce, priamo v obci je dostupný - obecný úrad, potraviny, pošta, drobné obchodné prevádzky a služby, materská a základná škola (1.-4. ročník), kultúrny dom. V Prievaloch je miestny Pivovar Šandorf s reštauráciou a wellnessom. Na úrovni okresného mesta je občianska vybavenosť dostupná v najbližšom okresnom meste – Senica (20 km). Dostupné je autobusové spojenie, príp. vlakové spojenie z vedľajšej obce Cerová (zastávka Cerová – Lieskové).


Krásne prostredie s blízkosťou lesa ponúka možnosť vychádzok, turistiky, hubárčenia. Neďaleká vodná priehrada Buková je vhodná na oddych, kúpanie, vodné športy a rybolov.


 

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet izieb 3
Výmera pozemku 771 m2
Úžitková plocha 90 m2
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

DAKRA, s.r.o.

DAKRA, s.r.o.

zobraziť telefón