logo reality.sme.sk

Rodinný dom, Prievidza, 1 m², Pôvodný stav ID: 2273395

Lokalita: Prievidza
Ulica: ina
Zastavaná plocha: 157 m2
Výmera pozemku: 657 m2
Úžitková plocha: 1 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 25.11.2021
1 m2
Cena na vyžiadanie

rezervovaný Predaj rodinný dom v pôvodnom stave na pozemku 657 m2,obec MOROVNO okres Prievidza

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Rodinný dom v okrajovej obci MOROVNO, okres Prievidza // PREMENA NA NOVÝ DOMOV ? alebo PRIESTOR PRE VAŠU CHALUPU
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rekonštruovať alebo si zaobstarať úplne nový dom_?
Odpoveď nebýva jednoduchá a veľmi často súvisí aj s vysokými cenami pozemkov, kvalitný pozemok s dobrou orientáciou, prístupovou cestou a IS sa ťažko hľadá. Na misku váh treba položiť celý rad aspektov. V niektorých lokalitách vyjde starý dom so záhradou lacnejšie ako prázdna stavebná parcela. V prospech renovácie starších domov hovorí aj to, že sú zasadené v existujúcej zástavbe, s fungujúcou infraštruktúrou a že sú obklopené mnohoročnou vegetáciou. Výhodou rekonštrukcie môže byť dobré umiestnenie domu na pozemku a nezameniteľný génius loci.

Ponúkame na predaj menší, samostatne stojací 2-izbový dom, vhodný na rekonštrukciu v okrajovej obci MOROVNO, na vlastnom pozemku o výmere 657m2

Technický stav domu:
-------------------------------
Rodinný dom je situovaný na začiatku obce. Dom bol postavený v 60-tich rokoch. Jedná sa o jednopodlažný rodinný dom so sedlovou strechou , kompletne podpivničený. Dispozične dom pozostáva z dvoch miestností a príslušenstva – chodba, kuchyňa, komora, kúpeľňa a toaleta. Úžitková plocha tohto podlažia je 80 m2. V pivničných priestoroch sú 4 miestností, využívané ako technická miestnosť, sklady, pivnice – jedna miestnosť vykazuje známky vlhnutia, nedostatočná izolácia. V 70-tich rokoch bola k domu postavená jednopodlažná prístavba, s vlastným samostatným vstupom, so sedlovou strechou , pozostávajúca z dvoch miestností, s možnosťou využitia ako letná kuchyňa, úžitková plocha 32 m2. Dom aj prístavba sú v pôvodnom stave, vyprataný, toho času neobývaný, vhodný na kompletnú rekonštrukciu.

 IS: Dom je napojený na obecný vodovod, elektrinu, kanalizácia je vyvedená do žumpy umiestnenej na pozemku. Vykurovanie je zabezpečené pecou na pevné palivo.

 Pozemok – rovinatý, obdĺžnikového tvaru, výmera 657 m2 z toho zastavaná plocha 157 m2, výhodou je dobré umiestnenie domu na pozemku, v strede pozemku sa nachádza veľký orech, inak je pozemok bez stromov – zatrávnený, na konci pozemku menšia zástavba v minulosti využívaná na chov domácich zvierat

 Úžitková plocha – dom 80m2, pivničné priestory 80m2, prístavba 32 m2

 Lokalita - Obec MOROVNO: Menšia okrajová obec, obklopená prírodou, v ktorej nájdete potraviny, hostinec, kaplnku, autobusovú zástavku, športové letisko. 2 km od obce je obec Ráztočno s kompletnou občianskou vybavenosťou – škola, škôlka, kostol, potraviny, pošta. Obec Morovno je vzdialené 8 km od mesta Handlová a 14 km od mesta Prievidze.

ODPORÚČANIE MAKLÉRA: V súčasnej dobe ľudia vyhľadávajú menšie staršie domy, ktoré si rekonštrukciou chcú prerobiť, či už na bývanie alebo rekreáciu. Keďže v 60-tich a 70-tich rokoch sa stavali veľké domy, ponuka menších domov v tejto lokalite býva sporadická, žiadna. Lokalitou je bývanie vhodné pre ľudí, ktorí majú radi blízkosť prírody. Dom je vyprataný, čo často pri starších domoch nebýva zvykom.

VIRTUÁLNY HOME STAGING exteriéru a interiéru domu
--------------------------------------------------------------------------------
Vo fotografiách máte možnosť pozrieť virtuálny home staging celého exteriéru a interiéru domu, ktorý sme pripravili s cieľom umožniť vcítiť sa do atmosféry bývania v tomto dome, ukázať potenciál domu v novom kabáte ale tiež lepšie využiť dispozičné riešenie domu. Vizualizácia bola urobená presne na mieru exteriéru domu, pozemku a interiéru. Miernou úpravou dispozície sme prepojili centrálny obytný priestor so záhradou, vytvorili priestor na terasy, využitia prístavby na hosťovské ubytovanie , priestor pre vaše auto, zmenou dispozície interiéru sme vytvorili 3-izbový dom s príslušenstvom a tým sme docielili zmenu konceptu bývania.Rekonštrukciu si môžete rozčleniť na niekoľko etáp. Renovovať môžete aj postupne, v závislosti od vašich finančných možnosti, či požiadaviek na veľkosť úžitkovej plochy domu.

Ak vás ponuka zaujala, volajte, píšte pre viac informácii o dome, prípadne dohodnutia si obhliadky, 0917 114 229 Ing. Ľudmila Galambošová / osobná realitná maklérka LARES reality

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 657 m2
Úžitková plocha 1 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav

Kontaktné údaje

LARES reality s.r.o.

LARES reality s.r.o.

zobraziť telefón