logo reality.sme.sk

Chata, drevenica, zrub, Sebechleby, 90 m², Pôvodný stav ID: 2253224

Lokalita: Sebechleby
Ulica: Stará Hora
Zastavaná plocha: 55 m2
Výmera pozemku: 55 m2
Celková plocha: 55 m2
Úžitková plocha: 90 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 04.11.2021
90 m2
34 900 €

Chata s kamennou tufovou pivnicou v pamiatkovej rezervácií Sebechleby

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Realitná kancelária ByDoPo, v zastúpení klienta ponúka na predaj chatu s krásnou tufovou pivnicou v obci Sebechleby - časť Stará hora. Chatka je veľmi útulná, poskytujúca všetko, čo od chaty očakávate. Zariadená v pôvodnom štýle, s pôvodným nábytkom a vybavením. V posledných rokoch sa objekty v tejto oblasti čoraz viac využívajú na rekreačné účely a agroturistiku.

Chata:
- 55 m2
- postavená v roku 1970
- zariadená starším nábytkom,
- pôvodný stav
- bez kanalizácie (možnosť dobudovať)
- materiál: tehla


Dispozícia:
- vstupná chodba
- izba
- technická miestnosť (možnosť zriadiť WC, kúpeľňu)
- v spodnej časti tufová pivnica s prípravovňou


Stará hora je vinohradnícka osada, zapísaná do zoznamu Pamiatkových rezervácií ľudovej architektúry. Nachádza v prekrásnom prostredí na južnom okraji Štiavnických vrchov, len 19 kilometrov od kúpeľného mestečka Dudince. Stará hora si v súčasnosti získava čoraz väčšiu pozornosť a popularitu, práve vďaka jej špecifickému charakteru, nádhernému tichému prostrediu, a neodmysliteľnému samorodému vínu, ktorým je Stará hora, a tento kraj, z minulosti preslávený. K hlavným pozoruhodnostiam Starej Hory patria nepochybne vínne pivnice kopané ručne do tufového podložia (sopečného pôvodu) a chyžky - chaty, postavené nad nimi. Možnosť oddychu, grilovačiek, ochutnávok domácich vín, turistiky, cykloturistiky. V súčasnosti je už niekoľko objektov pripravených ubytovať Vašich hostí, ponúknuť doplnkové služby a program na voľný čas. A po malých úpravách môže byť aj toto jeden z objektov, poskytujúci ubytovanie pre vás, alebo ostatných záujemcov.

Cena: 34.900 EUR vrátane kompletného realitného a právneho servisu. V prípade záujmu Vám radi pomôžeme s vybavením hypotekárneho úveru.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet izieb 3
Výmera pozemku 55 m2
Úžitková plocha 90 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav

Kontaktné údaje

ByDoPo, s.r.o.

Mgr. Michal Cmarko

zobraziť telefón