logo reality.sme.sk

2 izbový byt, Bratislava-Staré Mesto, 58 m², Pôvodný stav ID: 2239933

Lokalita: Bratislava-Staré Mesto
Ulica: Dunajská
Úžitková plocha: 58 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 21.10.2021
58 m2
275 000 €

PROMINENT REAL predá priestranný 2 izb. byt v centre mesta na Dunajskej ulici.

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

PROMINENT REAL predá priestranný 2 izbový byt v centre mesta na Dunajskej ulici. Byt sa nachádza na 3 poschodí v 5 poschodovom tehlovom dome aj s výťahom pri Liga pasáži. Je v pôvodnom stave, s výmerou 58 m2, orientovaný do tichého dvora, na južnú stranu, takže je príjemne svetlý. Okná sú už plastové a byt má vyššie stropy, čo mu dáva príjemnú atmosféru staromestského bytu. Jeho dispozícia umožňuje byt prerobiť na menší 3 izbový byt. Má aj menší balkón, ktorý by sa dal rekonštrukciou zväčšiť. Dom je z roku 1936, má vlastnú kotolňu, zrekonštruované spoločné priestory, elektriku, novú strechu a momentálne sa rekonštruujú pivnice. Plus sú v pláne ďalšie revitalizácie domu. Mesačné náklady pre 1 osobu sú 168 Eur. Byt je kúpou voľný a bude kompletne vyprataný.

Pridanou hodnotou bude v budúcnosti aj vybudovanie pešej zóny „Živého námestia“ a podzemných parkovacích plôch, ktorého bezprostrednou súčasťou bude aj predmetná nehnuteľnosť.

Hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy predstavili víťazný návrh medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorý ukazuje, ako bude vyzerať nové Živé námestie. Ide o najväčší centrálny priestor v hlavnom meste tvorený tromi námestiami: Kamenné námestie, Námestie Nežnej revolúcie a Námestie SNP. Vďaka obnove sa tento verejný priestor po desaťročiach opäť zjednotí, a pritom si každé námestie zachová vlastnú atmosféru. Projekt je výsledkom dlhodobej participácie s obyvateľmi. V obnovenom priestore o tretinu viac zelených plôch. Novú podobu Živého námestia bude tvoriť nemecký tím s medzinárodnými skúsenosťami.

Cena: 275.000,- EUR

Termín obhliadky si môžete dohodnúť na tel.č.: 0905 456 542

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet balkónov 1
Úžitková plocha 58 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Poschodie 3

Kontaktné údaje

PROMINENT REAL s.r.o.

Olga Zadňančinová

zobraziť telefón