logo reality.sme.sk

Polyfunkčný objekt, Osádka, 240 m², Kompletná rekonštrukcia ID: 2204289

Lokalita: Osádka
Ulica: Osádka
Zastavaná plocha: 151 m2
Úžitková plocha: 240 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 14.09.2021
240 m2
85 000 €

Predaj: Dvojpodlažná multifunkčná budova v obci Osádka, okres Dolný Kubín

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Realitná kancelária WINNERS reality Slovakia, vám výhradne ponúka na predaj murovanú dvojpodlažnú multifunkčnú budovu v obci Osádka, okres Dolný Kubín.

Budova je umiestnená v bývalom oplotenom areály družstva Jasenová, má zastavanú plochu 151 m2 a úžitkovú plochu na dvoch podlažiach 240 m2. Je po rozsiahlej rekonštrukcii a prestavbe v roku 2008 – 2009, kde na prízemí bola vybudovaná mliekarenská prevádzka – výroba ovčích mliečnych produktov, spojená s predajňou a na poschodí bol vybudovaný 6 izbový byt. Plus je možné dobudovať aj druhý byt v podkroví.

Rekonštrukcia a prestavba obsahovala nové plastové okná, nové rozvody elektriky, vody a odpadu, nové podlahy, obklady, dlažba, omietky a stierky, zateplené stropy a zadná časť domu. Nová strecha pokrytá hliníkovým plechom, ústredné kúrenie krbovou pecou, plus elektrické kúrenie...

Dispozičné riešenie:
1. Podlažie: od roku 2008 certifikovaná, kompletne vybavená a zariadená výrobňa mliečnych ovčích produktov, so všetkými potrebnými povoleniami. Možnosť celoročnej prevádzky.
Priestory sú rozdelené na príjem mlieka, výrobňa, šatňa, umyváreň, teplý a studený sklad, udiareň, odvarovňa žinčice, bryndziareň, veľký sklad, expedícia, predajňa, letná kuchyňa, potravinový sklad, sklad na baliace prostriedky. Pred domom je posedenie pre zákazníkov.
2. Podlažie: bytová jednotka so šiestimi izbami, kuchyňa, kúpeľňa s rohovou vaňou a toaletou + technická miestnosť.
Vstup do podkrovia je vonkajší, schodiskom v zadnej časti domu.

V roku 2015 bol na nehnuteľnosť, súdnym znalcom, vypracovaný znalecký posudok na hodnotu 105.117,- EUR .

Multifunkčná budova je pripojená na el. sieť 230-400 V, má vlastný zdroj pitnej vody /zdarma/, je s možnosťou pripojenia na obecný vodovod. Odpad je riešený žumpou.

Za cenu 85.000,- EUR sa predáva len multifunkčná budova, nie pozemky pod ňou.
V súčasnosti je majiteľ v procese vysporiadania a odkúpenia pozemkov pod stavbou a v okolí, rieši to cez Slovenský pozemkový fond a podľa jeho vyjadrenia, by tam malo byť do cca 4000 m2.

Stavba je na LV evidovaná ako Poľnohospodárska budova.
Nehnuteľnosť nemá energetický certifikát.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet izieb 6
Úžitková plocha 240 m2
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

Winners Reality Slovakia, s.r.o.

Ján Moskál

zobraziť telefón