logo reality.sme.sk

Historické objekty, 270 m², Pôvodný stav ID: 2182568

Lokalita: Hajnáčka
Ulica: Hlavná
Výmera pozemku: 11380 m2
Úžitková plocha: 270 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 20.08.2021
270 m2
120 000 €

Na predaj historická kúria v Hajnáčke s pozemkom 11.380 m2r

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Túžite po živote na zámku? Neprehliadnite v ponuke realitnej kancelárie Mačičák a spol. kaštielik v obci Hajnáčka, nachádzajúci sa na rozľahlom pozemku s výmerou 11.380 m2 a množstvom zelene, spolu s dvoma hospodárskymi budovami blízko legendárneho hradného vrchu. Ide o klasicistický prízemný objekt, známy ako Ebeczkého kúria, s neopakovateľnou atmosférou a peknými dobovými prvkami. Vzhľadom na pomerne solídny stav, aj na skutočnosť, že kaštieľ a ostané budovy nie sú chránenými pamiatkovými objektmi, je možné nehnuteľnosť s relatívne prijateľnými nákladmi zrekonštruovať a využiť ako vlastnú rezidenciu, poľovnícky zámoček, štýlové ubytovacie a hotelové zariadenie, alebo oddychový komplex. Kaštieľ je neobývaný, po kúpe okamžite k dispozícii novému majiteľovi.

Kaštieľ:
Prízemná klasicistická budova (predtým vidiecke sídlo rodu Ebeczky) s ozdobnou fasádou a sedlovou strechou pokrytou eternitom je postavená na ploche približne 270 m2. Má predný a zadný vchod, oba chránené kovanou mrežou. Dispozíciu tvorí vstupná hala, kuchyňa, kúpeľňa (pristavaná neskôr), dve spálne (väčšia a menšia), izba, veľký štýlový ružový salón a modrý salón. Kúrenie zabezpečujú pôvodné keramické kachle; sú stále funkčné, každé z nich s nádherným a osobitým dizajnom. Atmosféru minulých čias umocňujú klenbové stropy.

Sýpka a hospodárska budova:
Dvojpodlažné budovy, postavené s fortieľom starých majstrov, pomerne zachovalé.

Podrobnejší popis:
Výmera: 11.380 m2 (stavby a park), zastavané plochy: cca 1500 m2
Vek stavieb: dokončené v roku 1820, posledná rekonštrukcia v roku 1920
Materiál: tehla z domácej tehelne
Inžinierske siete: vodovod, elektrina
Lokalita: južné Slovensko, okres Rimavská Sobota, obec Hajnáčka, nádherné prostredie Cerovej vrchoviny blízko viacerých zaujímavých cieľov: turistické trasy (v susedstve nehnuteľnosti) zrúcaniny hradu Hajnáčka (0,3 km), sopečný vrch Ragáč (2 km), hrad Šomoška a kamenný vodopád (8 km), hrad Fiľakovo (10 km), termálne kúpalisko Rapovce (18 km), kúpele Číž (23 km), Rimavská Sobota (30 km), Salgótarján, Maďarsko (35 km)
Možnosti: oddych, turistika, kúpanie, poľovníctvo, zážitkové hoteliérstvo

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 11 380 m2
Zastavaná plocha 0 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav

Kontaktné údaje

Mačičák a spol.

Ing. Pavol Mačičák

zobraziť telefón