logo reality.sme.sk

Chata, drevenica, zrub, Sihelné, 90 m², Čiastočná rekonštrukcia ID: 2136292

Lokalita: Sihelné
Ulica: nezadaná
Výmera pozemku: 716 m2
Úžitková plocha: 90 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 27.06.2021
90 m2
127 000 €

Drevenica na Orave, v krásnom prostredí pri lese a potoku

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Trojpodlažná drevenica na predaj. Postavená na kraji lesa v tichej lokalite, miestnym známej aj ako „Nižný Mlyn v Sihelnom“
K drevenici prislúcha pozemok s rozlohou 716m2. Napojená je na elektriku, žumpu a vodovod. Voda je z vlastnej studne. Počas svojho života postupne prechádzala nutnými rekonštrukčnými prácami. Podmúrala sa, vymenili sa spodné brvná, dobudovala sa murovaná prístavba. Vymenila sa strešná krytina. Pôvodný šindel nahradila praktickejšia verzia plechovej krytiny.
Prízemie sa nachádza v murovanej časti a dispozične pozostáva zo vstupnej chodby, skladu, suchej sauny, kuchyne, kúpeľne s WC, špajze a technickou miestnosťou. Tá bola v roku 2015 pristavená ku drevenici. Na 1.NP sú dve spálne z čoho jedna je s krbom a na 2.NP sú tiež dve spálne a pôjd.
Prístupová cesta k nehnuteľnosti je po spevnenej ceste a posledných 100 metrov po lúke. Lokalita v ktorej sa drevenica nachádza je čarovná. Atmosféru dotvára potok pretekajúci cez pozemok, ohnisko umiestnené v tieni stromov, a okolitý les a príroda.
Obec Sihelné sa nachádza v prijemnom prostredí Oravských Beskýd. Z obce do Námestova je to len 15 minút autom. V blízkosti obce sa nachádzajú kvalitne upravované zjazdovky lyžiarskych stredísk ako sú Ski Grúniky-Sihelné, Ski centrum Polhorský Hrádok a Rabčice, alebo Oravská priehrada ideálna pre milovníkov vodných športov, či rybolov.

video: https://www.youtube.com/watch?v xaS5nGt7gOI

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 716 m2
Úžitková plocha 90 m2
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

Romantické Chalupy, s.r.o.

Zdenka Čupková

zobraziť telefón