logo reality.sme.sk

Chata, drevenica, zrub, Veľké Rovné, 40 m², Kompletná rekonštrukcia ID: 2130869

Lokalita: Veľké Rovné
Ulica: nezadaná
Výmera pozemku: 1249 m2
Úžitková plocha: 40 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 21.06.2021
40 m2
64 500 €

Chata so slivkovým sadom v malebnej osade v Javorníkoch na predaj

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Chata, ktorej prednosťou je že je vedená ako rodinný dom, bola nanovo postavená na pôvodnej kamennej klenbovej pivnici v osade na kopci nad obcou Veľké Rovné okolo roku 2003. Jej konštrukcia je zmiešaná – časť je vymurovaná a zvyšok je postavený z dreva s výplňou z tepelnej izolácie. Kvalitná hliníková strecha je takisto zateplená.
Vstupnými dverami vojdete do útulného obývacieho priestoru prepojeného s kuchynkou. Srdcom obývacieho priestoru sú krásne liatinové kachle, zhotovené na zákazku, ktoré pohodlne prehrejú celú chatu aj v tuhých zimách, aké tu v horách ešte vždy vedia byť. Z balkónika sa môžete kochať krásnym výhľadom na hory a dolu do dolín. Ďalší balkón sa nachádza na druhom podlaží, kam sa dostanete po mlynárskych schodoch. Tu je otvorený priestor so sedením a spálňa.
K chate patrí aj menšia hospodárska stavba s dielňou a suchým WC tiež s kvalitnou hliníkovou strechou. V chate sú rozvody vody, ktorú majitelia zdieľali so susedmi(rodinou), avšak po odkúpení to nebude možné. Treba si zriadiť vlastnú studňu, miesto na vrt je už určené odborníkom.
Pozemok o rozlohe 1249 m2 poskytuje priestor na relax, oddych i záhradkárčenie a je rozdelený na viac častí. Udržiavaný sad, prevažne so slivkami, je v stráni pod chatou o rozlohe 771 m2. Na dvorčeku je vydláždené posedenie so záhradným krbom a skalkou s okrasnou výsadbou. Atmosféru dotvárajú aj staré, ale pravidelne rodiace stromy ako orech či hruška. Chata je svojou polohou a orientáciou na juhozápad stvorená pre milovníkov výhľadov.
Parkovanie je možné cca 150 m pod chatou, k nej sa dá dostať pešo, príp. užším SUV. V zimných mesiacoch nie je posledných 300m udržiavaných.
Obec Veľké Rovné je známa svojou drotárskou minulosťou, je vstupnou bránou na hrebene Javorníkov, kadiaľ vedie nespočetné množstvo turistických a lesných chodníčkov. Nad obcou je z hlavnej cesty napojenie na udržiavanú Beskydsko-Javornícku lyžiarsku bežeckú magistrálu, do strediska SKI Makov je to 20 kilometrov. Do Bratislavy, ktorá je vzdialená 190 km sa dostanete po diaľnici nájazdom v okresnom meste Bytča, ktorá je odtiaľto 12 kilometrov.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 1 249 m2
Úžitková plocha 40 m2
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

Romantické Chalupy, s.r.o.

Daniela Vladimirova

zobraziť telefón