logo reality.sme.sk

Rodinný dom, Belá, 225 m², Pôvodný stav ID: 1952862

Lokalita: Belá
Ulica: nezadaná
Výmera pozemku: 1447 m2
Úžitková plocha: 225 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 22.01.2021
225 m2
99 990 €

Priestranný dom v tichej obci blízko romantického kaštieľa Château Belá

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Dom vhodný pre veľké rodiny s možnosťou celoročného bývania. Nachádza sa v tichej obci Belá, blízko prekrásneho kaštieľa Château Belá, najromantickejšieho historického hotela v Európe.

Okolie obce ponúka veľa možností na rekreáciu a oddych, sú tu prírodné krásy, historické pamätihodnosti, termálne vody a rôzne iné atrakcie stvorené na aktívne využitie voľného času. Chalupa je vzdialená len 12 km od termálneho kúpaliska a wellness centra Vadaš v Štúrove, 12 km od prírodnej rezervácie Parížske močiare, 16 km od historického mesta Ostrihom, 20 km od Kováčovských vrchov vhodných na turistiku, 40 km od Vyšehradských vrchov a 60 km od Budapešti. Blízko obce tečie rieka Dunaj ktorá ponúka množstvo ďalších príležitostí na výlety, ako napr. rybárčenia, výletných plavieb, či kúpania sa na krásnych dunajských plážach.

Dom je postavený z bloku, ku ktorému bola primurovaná letná kuchynka. Základná štvorcová stavba má dve poschodia a suterén, vchod spredu aj zo zadu od dvora. Na prvom poschodí sa nachádzajú okrem chodby a predizby aj dve izby a špajza. Na druhom poschodí sa dá z centrálne umiestnenej chodby dostať do ďalších troch izieb a do kúpeľne so šatníkom. Jedna izba disponuje aj balkónom s výhľadom na obec a kostol, ktorý je súčasťou kaštieľa. WC sa nachádza na oboch poschodiach. V suteréne sa nachádzajú 3 miestnosti, využívané ako vykurovacia miestnosť, skladová miestnosť a miestnosť ktorá sa využívala pri zabíjačkách.

Na dvore sa nachádzajú drevené a murované hospodárske miestnosti kde boli chované zvieratá, stojí tam tiež garáž a zachovalá kopaná studňa. Na ostatnom pozemku vo veľkosti vyše 600 m2 sa rozprestiera záhrada s ovocnými stromami a fóliovníkom. Zadná časť záhrady nesusedí priamo s vedľajším pozemkom, oddeľuje ich jarok a chodníček. Zo záhrady vidno na pole, ktoré sa nachádza kolmo cez cestu. Oproti domu na druhej strane cesty je obchod s potravinami. Centrum obce s parkom a kaštieľom sa nachádza len 500 m od domu. Domček je obytný ihneď, veľmi zachovalý, vyžaduje len menšie úpravy.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 1 447 m2
Úžitková plocha 225 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav

Kontaktné údaje

Romantické Chalupy, s.r.o.

Peter Furdík

zobraziť telefón