logo reality.sme.sk

Chata, Lipovce, 110 m², Kompletná rekonštrukcia ID: 1950676

Lokalita: Lipovce
Ulica: nezadaná
Výmera pozemku: 842 m2
Úžitková plocha: 110 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 20.01.2021
110 m2
47 000 €

Chata v Lipovciach s pozemkom 842 m2. Nová cena!

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

V krásnom lesnom prostredí pohoria Bachureň, v obci Lipovce je na predaj táto chata.
Zrubová, prešla v roku 2012 kompletnou rekonštrukciou. Na prízemí sa nachádza priestranná kuchyňa, obývacia izba s kozubovou pecou, menšia spálňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC. Schodiskom sa dostaneme do podkrovia, kde je jedna väčšia spálňa, ďalší sprchovací kút a WC.
Chata stojí na vlastnom pozemku o rozlohe 842 m2, vodovod, kúrenie elektrické na diaľkové ovládanie telefónom, odpad riešený žumpou. Vo svahu sa nachádza pivnička a za chatou je postavený prístrešok so sedením. Pár metrov oproti chate bude cez víkendy v prevádzke bufet pre turistov s možnosťou sedenia.
Chata je vhodná na celoročné bývanie, predáva sa so všetkým čo sa v nej nachádza.
Okolie:
Obec Lipovce leží v Lipoveckom údolí na rozhraní dvoch pohorí – Braniska a Bachurne. Nachádza sa tu plniareň známej minerálnej vody Salvator, kde je dostupný prameň, z ktorého je možnosť nabrať si vodu do fliaš.
Obec je vzdialená 30 km od Prešova. Známa je aj tým, že v jej katastri leží chránené územie európskeho významu Kamenná baba. Lačnovský kaňon je národná prírodná rezervácia s 5. Stupňom ochrany prírody. Kaňonom preteká Lačnovský potok, ktorý vyhĺbil kaňonovitú roklinu. Nápadné sú aj skalné útvary 60 m vysoký Mojžišov stĺp a skalná brána Vrátnica.
Hneď pod Lačnovom sa nachádza známa jaskyňa Zlá diera, ktorá popri mnohých neobjavených, nie je jedinou jaskyňou v okolí. V jej blízkosti sa vyskytuje tiež už dobre známa gravitačná anomália.
Okrem značkovaných chodníkov je tu množstvo domácich cestičiek, skrytých prameňov, skalných útvarov, kaňonov a iných krás, ktoré sa oplatí objavovať.
Iba u nás!

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 842 m2
Úžitková plocha 110 m2
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

Romantické Chalupy, s.r.o.

Michal Pjecha

zobraziť telefón