logo reality.sme.sk

Rodinný dom, Príbovce, 115 m², Novostavba ID: 1948174

Lokalita: Príbovce
Ulica: nezadaná
Výmera pozemku: 477 m2
Úžitková plocha: 115 m2
Stav nehnuteľnosti: Novostavba
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 18.01.2021
115 m2
175 000 €

Novostavba: Moderný nízkoenergetický rodinný dom, Príbovce

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Ponúkame na predaj novostavbu murovaného nízkoenergetického rodinného domu modernej architektúry v obci Príbovce. Obec Príbovce je vzdialená len 8 km od okresného mesta Martin. Úžitková plocha domu je 115 m2, pozostáva z kuchyne prepojenej s obývačkou, 3 samostatných obytných izieb, dvoch kúpeľní, vstupnej chodby, technickej miestnosti, špajze. V obývačke a v spálni sú osadené veľké balkónové okná s výstupom na slnečnú terasu. Dom je južne orientovaný, postavený z kvalitných materiálov zaručujúcich nízke náklady na spotrebu energií. Obvodové murivo – tehla, okná 6 komorové zn. Slovaktual, 3 sklá antracitovej farby, zateplenie 15 cm. Zapojená IS: voda, elektrika, kanalizácia, v celom dome podlahové kúrenie. Na streche domu je vybudovaná predprípravu na fotovoltalický systém. V budúcnosti sa tak nový majiteľ vyhne zložitým stavebným úpravám. Kvalitné zateplenie poskytuje v zimných mesiacoch komfortné bývanie s nízkou spotrebou energií, v letných mesiacoch príjemnú klímu neprehrievajúcich sa obytných priestorov.
Predpokladané náklady na spotrebu energií: 90,-€/mesiac. Na slnečnom pozemku o výmere 477 m2 sú vybudované kryté parkovacie státia pre dve autá, na ktorých je predprípravu na nabíjanie elektromobilov v priestore parkovacích miest. Parkovacie miesta opticky oddeľujú pozemok od obecnej komunikácie a dotvárajú pocit súkromia.
Dom sa predáva v stave HOLODOM.
Kúpou nehnuteľnosti získa nový majiteľ komfortné bývanie vo vlastnom rodinnom dome s nákladmi nižšími ako v byte o podobnej výmere. Kúpou novostavby odpadá potreba rekonštrukcie, ktorá navyšuje obstarávaciu cenu starších nehnuteľností.
Termín dokončenia 05/2021. Fotky sú ilustračné a z priebehu výstavby.
Na vedľajšom pozemku bude realizovaná výstavba rovnakého rodinného domu, je tu teda možnosť bývania dvoch generácií v tesnej blízkosti, prípadne spriatelených rodín.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet izieb 4
Výmera pozemku 477 m2
Úžitková plocha 115 m2
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Parkovanie Verejné parkovanie

Kontaktné údaje

RECOM REALITY, s.r.o.

Ľubomír Tonhajzer

zobraziť telefón