logo reality.sme.sk

Chata, Závažná Poruba, 90 m², Čiastočná rekonštrukcia ID: 1944256

Lokalita: Závažná Poruba
Ulica: nezadaná
Výmera pozemku: 279 m2
Úžitková plocha: 90 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 13.01.2021
90 m2
85 000 €

Udržiavaná chalupa na predaj - Závažná Poruba

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Kamenný dom s príjemnou atmosférou v obci Závažná Poruba je postavený na pozemku s rozlohou 279m2. Vďaka tomu je vhodný pre chalupárov, ktorí nemajú čas a chuť udržiavať veľkú záhradu. Chalupa sa dá užívať aj hneď. V roku 1994 bola zrekonštruovaná do aktuálnej podoby. Napojená je na vodovod, kanalizáciu a elektriku. Súčasťou nehnuteľnosti je aj drevené humno za ktorým je ešte záhrada orientovaná do tichej časti.
Na prízemí je obývačka, kuchyňa, kúpeľňa s WC. V obývačke je krb, ktorý vykuruje dom, prípadne sú v izbách elektrické radiátory. Na druhom podkrovnom poschodí sú dve spálne a chodba.
Závažná Poruba - rodisko básnika Milana Rúfusa je vzdialené od Liptovského Mikuláša 2 km. Priamo v obci na úpätí Poludnice sa nachádza ski centrum Opalisko - 5 pravidelne udržiavaných zjazdoviek, 4 vleky a osvetlený bežecký areál s dĺžkou až 30 km bežeckých tratí, sánkarská dráha, klzisko a motokárová hala Monaco Grand Prix Závažná Poruba.
V okolí sú vynikajúce možnosti na hubárčenie, cyklistiku, jazdu na koni alebo turistiku - v Nízkych, Západných ale i Vysokých Tatrách. V okolí je možné navštíviť Demänovské jaskyne (15km), skanzen v Pribyline (15km) a vo Vlkolínci (30 km), krásne doliny ako je Prosiecka, Kvačianska, Račkova či Jánska dolina, kde nájdete Stanišovskú jaskyňu i Park miniatúr Mini Slovensko.

.

• termálne kúpaliská, kryté plavárne, sauny a soľné jaskyne v Liptovskom Jáne (2 km),
• Aquapark Tatralandia (8 km, celoročná prevádzka),
• termálne kúpalisko Bešenová (25km, celoročná prevádzka),
• vodná nádrž Liptovská Mara (8 km, surfovanie, jachting),
• v Liptovskom Mikuláši (6 km), je Múzeum slovenského krasu a jaskyniarstva, Múzeum Janka Krála,galéria P. M. Bohúňa, Galéria Kolomana Sokola, Galéria Ilusia, Liptov laser arena, tenisová hala, bowling, squash, požičovňa štvorkoliek a rôzne iné atrakcie. Pre odvážnejších sú pripravení inštruktori raftingu, paraglaidingu, motokárová hala v časti L. Mikuláš - Palúdzka (7 km) Kart Centrum Liptov.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 279 m2
Úžitková plocha 90 m2
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

Romantické Chalupy, s.r.o.

Zdenka Čupková

zobraziť telefón