logo reality.sme.sk

Rodinný dom, Šumiac, 100 m², Čiastočná rekonštrukcia ID: 1908098

Lokalita: Šumiac
Ulica: Partizánska
Zastavaná plocha: 279 m2
Výmera pozemku: 481 m2
Úžitková plocha: 100 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 03.12.2020
100 m2
46 000 €

Drevenica pripravená na rekonštrukciu v obci Šumiac

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Ponúkame Vám na predaj pôvodnú drevenicu z roku 1922 v malebnej obci Šumiac pod Kráľovou hoľou. Táto drevenica je jedna z najväčších pôvodných objektov tohto typu v ponuke, jej celková obytná plocha je cca 100 m2.
Táto pôvodná drevenica je v stave príprav na rekonštrukciu, majiteľ začal s rekonštrukčnými prácami v roku 2020 a to kompletným odstránením a vyčistením vnútorných priestorov drevenice. Zachovali sa pôvodné drevené hranoly 25x25 cm , drevené obloženie, podlahy boli vyčistené od pôvodných hlinených základov a dvihnuté boli cca 40 cm makadamu, izoláciou a zaliate betónovou platňou vo všetkých miestnostiach. Nachádza sa tu dvoj príprava na veľké kachľové pece alebo krb. V nehnuteľnosti bola zavedená komplet nová elektrina ( v stave natiahnutých káblov vo všetkých miestnostiach). V dome je nová kanalizácia, nové vodovodné rúry.
Vstup do domu je vonkajšou verandou, po vstupe sa nachádzate v priestore pripravenom na vstupnú halu spojenú s kuchyňou a jedálňou. Po prevej strane od vstupu sa nachádza najväčšia miestnosť plánovaná ako obývacia izba ( v nej sa nachádza aj trám s pôvodným označením zrejme prvých majiteľov nehnuteľnosti ), po ľavej strane od vstupu sa nachádza ďalšia miestnosť kde bola vymurovaná kúpeľňa, nachádza sa tu komplet príprava na WC, sprchovací kút, umývadlo a pračku. Majiteľ nehnuteľnosti myslel pri rekonštrukcií aj na následné využitie podkrovného priestoru a tak zaviedol prípravu na odpad a vodu aj smerom k podkroviu.
Strecha domu je sedlová, pôvodne zachovaná drevená škridla na nej je plech, možnosť do budúcna vytvoriť ďalšiu obytnú zónu.
K domu prislúcha drevená hospodárska miestnosť, aktuálne slúži ako sklad.
Nehnuteľnosť sa nachádza na 481m2 veľkom pozemku s toho 279m2 je zastavaná plocha domu. K nehnuteľnosti sa dostanete cez spoločný dvor so susedom ( nehnuteľnosť využívaná ako víkendoví dom), k domu však prislúcha aj samostatný pozemok o rozlohe 279 m2.

Táto drevenica je pripravená na dokončenie rekonštrukcie možno podľa vašich predstáv. Ak aj vy hľadáte priestor pre svoju realizáciu a láka Vás vlastniť nehnuteľnosť v tejto nádhernej a turistami veľmi obľubovanej oblasti neváhajte nás kontaktovať a dohodnite si svoju obhliadku už dnes emailom: neupauerova.dominika94@ gmail.com alebo telefonicky na tel. č. 0901 709 791

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet izieb 2
Výmera pozemku 481 m2
Úžitková plocha 100 m2
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

ProfiReal Poprad s.r.o.

Dominika Neupauerová

zobraziť telefón