logo reality.sme.sk

Chata, Drienica, 6 m², Novostavba ID: 1874217

Lokalita: Drienica
Ulica: Drienica
Úžitková plocha: 6 m2
Stav nehnuteľnosti: Novostavba
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 03.11.2020
6 m2
25 000 €

Chata a záhrada v Drienici na predaj

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Chata a väčší pozemok na predaj (1100 m2) sa nachádzajú v centrálnej časti obce Drienica. Obec je úzko spojená so známou rekreačnou oblasťou Lysá ( hotely, lyžiarske vleky, kryté kúpalisko, wellness služby, pobyty v nerušenej panenskej prírode, zaujímavé turistické trasy zasadené do lesného prostredia až k vrcholom Lysá 1068 m n.m., Veľká Javorina 1099 m n.m. a Minčol 1157 m n.m. v pohorí Čergov). V blízkosti nehnuteľnosti sa nachádzajú Obecný úrad aj obchod s potravinami, so sortimentom domácich potrieb a drogérie. Pre bohoslužby a náboženské obrady je neďaleko pekný kostol.
Ide o záhradu bez tiarch zapísanú na samostatnom Liste vlastníctva. Záhrada je orientovaná na južnú stranu, na začiatku a konci rovinatá, v strednej časti vo svahu. V záhrade je množstvo starších a mladších ovocných stromov rôzneho druhu, ako aj kríkov malín, černíc, ríbezli a jahôd. Zvlášť vynikajú dva mohutné orechy, čerešne, jablone, slivky a višne.
Zo stavieb sa na pozemku nachádza staršia stodola a zdroj vody - vŕtaná studňa do hĺbky cca 8 m s doplnená čerpadlom na vodu.
Nedeliteľnou súčasťou k predaju je obytný karavan pre 4 osoby, ktorý spĺňa nadštandardné požiadavky malej chaty, pobytu, spania, prípravy jedla i malej hygieny. Vo vnútri karavanu je inštalácia rozvodov plynu, elektrickej energie 12 V a 220 V a televízie na 12 V a 220 V. Zo spotrebičov je k dispozícii plynový dvojvarič, chadnička (60 litrov) v trojitej kombinácii na plyn, 12 V, alebo 220 V , pre vykurovanie el. panel na 220 V. Vnútorná inštalácie je 12 V a 220 V, svetlo 12 V. Do napojenia el. prípojky sa v súčasnosti využíva energia 12 V z autobatérie. Vodovodný rozvod k drezu kuchynskej zostavy a k umývadlu v samostatnej hygienickej kabínke je z prenosnej nádrže s čerpadlom 12 V. V hygienickej kabínke je prenosné chemické WC.
Po technickej stránke je prives pojazdný a prevádzky schopný aj na dovolenkové kempovanie v kempingoch doma a v zahraničí. Ma platnú poznávaciu značku, malý i veľký technický preukaz a zaplatené povinné poistenie.
V súčasnosti je možné na pozemku záhrady postaviť podľa Územného plánu obce a rozhodnutia jeho majiteľov akýkoľvek rekreačný objekt s pôdorysným rozmerom do 80 m2, dvojpodlažný (pripadne aj s pivnicou) do 360 m3 obstavaného priestoru. Tieto podmienky spĺňajú určenými rozmermi aj štandard pre rodinné domy.
Inžinierske siete, ako sú el. vzdušné vedenie, vonkajší vodovod a kanalizácia, sú už vybudované v prvej časti prístupovej spevnenej cesty a body ich napojenia sa nachádzajú cca 50 m od pozemku. Pozemok pod prístupovou cestou je vo vlastníctve obce.
Cena objektov a súčastí záhrady (nie sú zahrnuté v cene pozemku):
1. Chata - obytný karavan......1900 EUR
2. Ovocné stromy...............1000 EUR
3. Studňa - vrt + čerpadlo......800 EUR
4. Stodola........................0 EUR

Nehnuteľnosť bez energetického certifikátu.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 0 m2
Úžitková plocha 6 m2
Stav nehnuteľnosti Novostavba

Kontaktné údaje

CENTURY 21 Slovakia

Ing. Marián Rimarčík

zobraziť telefón