logo reality.sme.sk

Historické objekty, 3200 m², Čiastočná rekonštrukcia ID: 1871608

Lokalita: Mošovce
Ulica: Mošovce
Výmera pozemku: 8196 m2
Úžitková plocha: 3200 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 30.10.2020
3 200 m2
1 500 000 €

Arvin & Benet | Rozprávkový kaštieľ s anglickým parkom

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Arvin & Benet ponúka na predaj rozprávkový kaštieľ s anglickým parkom v obci Mošovce, dve hodiny jazdy od Bratislavy.

Tento typ nehnuteľnosti je ideálna investícia pre niekoho so zmyslom pre históriu a architektúru, kto chce vlastniť a zveľadiť niečo, čo presiahne jeho život a výrazne vyčnieva nad všetkým, čo realitný trh ponúka. Vysoká miera nadčasovosti, nádherný priestor a úžasný historický príbeh sa tu snúbi s výbornou investíciou, ktorá pretrvá.

Máte pocit, že sa vo vašej nehnuteľnosti na viac árovom pozemku začínate cítiť stiesnene? V tom prípade tu pre vás máme jedinečné riešenie, vďaka ktorému sa budete vo vašom novom príbytku cítiť ako kráľ.

Zaujímavou informáciou je, že v roku 1986 sa v tomto kaštieli nakrúcal obľúbený seriál Alžbetin dvor, na ktorom vyrastala celá generácia divákov.

Tento 250-ročný, rokokovo-klasicistický kaštieľ situovaný v atraktívnom prostredí viac než 1,6 ha anglického parku (polovica parku je vo vlastníctve a druhá polovica patriaca obci bezproblémovo nadväzuje), sa nachádza v malebnej turčianskej záhradke, a čaká na svojho vyvoleného. V celom priestore je bezbariérový prístup, ktorý určite ocenia vaši hostia. Pokiaľ máte veľkú rodinu alebo podnikateľské zámery 4 De luxe izby, 15 dvojlôžkových izieb a 10 jednolôžkových izieb, ktoré dokopy tvoria 48 lôžok by vám mohli stačiť.

Obrovskou pýchou Mošovského kaštieľa je 9 metrov hlboká studňa nachádzajúca sa v pivničných priestoroch charizmatickej vinárne. Súčasťou nehnuteľnosti je neogotická kaplnka, secesný skleník, ktorý slúži ako wellness centrum. Na dobitie novej energie vám postačí cesta z postele do SPA cez priľahlý „anglický park“, ktorý je chráneným areálom a kultúrnou pamiatkou.

Za špeciálnu zmienku stojí jeden z prvkov interiéru - murovaná pec, bohato zdobená rokajovým dekórom z 18. storočia. Kaštieľ dal postaviť Imrich I. Révay už v 80. rokoch 17.storočia a po dlhé roky sa o neho naďalej staral slávny šľachtický rod Révayovcov. Táto výnimočná ponuka si zaslúži opäť niekoho, kto sa bude o ňu s láskou starať.


Cena: 1 500 000 eur
Výmera interiéru: 2 800 m2
Výmera pavilónu: 400 m2
Pozemok: 8 196 m2

Kompletné sprocesovanie kúpy nehnuteľnosti vrátane zabezpečenia financovania a iných náležitostí zabezpečuje Arvin & Benet, čiže celý proces je plynulý a bez starostí.
Cena je konečná a zahŕňa poplatky a servis spojený s prevodom nehnuteľnosti.

Nehnuteľnosť bola nafotená Homestaging oddelením našej spoločnosti, veľmi radi Vám pomôžeme pri efektívnom a dôstojnom predaji či prenájme aj Vašej nehnuteľnosti. Budeme sa tešiť, keď nás budete nezáväzne kontaktovať.

Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom spoločnosti Arvin & Benet.

--------------------------------------------------

Arvin & Benet offers a fairytale mansion with an English park for sale , which is located in the village of Mošovce, a two-hour drive from Bratislava.


This type of real estate is an ideal investment for someone with a sense of history and architecture who wants to own and enhance something that goes beyond his life and stands out significantly from everything the real estate market offers. A high degree of timelessness, a wonderful space, an amazing historical story are combined with an excellent investment that will last.


Do you feel that you are starting to feel cramped in your property on a multi-acre plot? In that case, we have a unique solution for you, thanks to which you will feel like a king in your new home.


An interesting information is, that in 1986 a popular series, Elizabeth's Court, was filmed in this manor house, on which a whole generation of spectators grew up.


This 250-year-old Rococo-Classicist mansion, situated in the attractive surroundings of more than 16.5 hectares of English parkland, is set in a scenic Turčianska garden, and is waiting for its chosen one. There is a barrier-free access throughout the all area, which your guests will definitely appreciate. If you have a large family or business plans, 4 de luxe rooms, 15 double rooms and 10 single rooms, which together make up 48 beds, might be enough for you.


A huge pride of the Mošov manor house is a 9-meter-deep well, located in the cellars of a charismatic winery. A part of the property includes a neo-Gothic chapel and an Art Nouveau greenhouse where the wellness center is located. Walk from your bed to the SPA through the adjacent "English park" should work well enough for ‘’recharging your batteries’’. The park is very special since it is a protected area and a cultural monument.


One of the extraordinary elements of the interior is a brick kiln, which is richly decorated with rocaille decor from the 18th century. The manor house was built by Imrich I. Révay in the 80s of the 17th century. Later on the famous aristocratic Révay family was taking care of it for many years. This special offer deserves again, someone who will take care of it with love.


Price: 1 500 000 eur

Interior area: 2800 m2
Area of the pavilion: 400 m2
Land: 8 196 m2

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 8 196 m2
Zastavaná plocha 0 m2
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia
Parkovanie Verejné parkovanie

Kontaktné údaje

Arvin & Benet

Arvin & Benet

zobraziť telefón