logo reality.sme.sk

Chata, Párnica, 100 m², Pôvodný stav ID: 1867677

Lokalita: Párnica
Ulica: Hlavná
Zastavaná plocha: 170 m2
Výmera pozemku: 603 m2
Úžitková plocha: 100 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 27.10.2020
100 m2
40 000 €

Typická oravská drevenica v Párnici

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Na predaj ponúkame klasickú ,zachovalú, oravskú drevenicu, ktorá sa nachádza v uličnej zástavbe v obci Párnica. Predmetom predaja sú v súčasnosti dva objekty, a to obývateľná drevenica a zachovalá hospodárska budova, ktorá stojí za 2 objektami.

Špecifikum starších domov v Párnici je také, že sa nachádzajú v tzv.spoločných dvoroch. Čo je aj tento prípad .Objekty stoja na svojich parcelách, avšak priľahlé pozemky o výmere 603 m2, sú definované ako spoločný dvor.

Dispozične drevenica pozostáva z priestrannej prednej izby, vstupnej chodby, z bývalej kuchyne, ktorá momentálne slúži ako wc spojené s kotolňou, kuchyne a murovanej prístavby, kde sa nachádza jedna izba a kúpeľňa s vaňou.

Táto drevenica je v pôvodnom, no obývateľnom stave, do roku 2017 sa tu trvalo bývalo. Objekt je napojený na obecný vodovod, elektriku, kanalizácia je do žumpy. Po zoobytnení murovanej časti ,bolo v drevenici dorobené aj ústredné kúrenie na pevné palivo, funkčný kotol sa nachádza v bývalej kuchyni.

Za touto drevenicou sa nachádza ešte ďalšia drevenica, ktorá je v súčasnosti trvale obývaná .Za týmito dvoma objektami je postavené ešte zachovalé humno, kde bola asi pred 5 rokmi položená nová plechová krytina.

Do budúcnosti sa bude dať prikúpiť aj garáž, ktorá stojí oproti tejto drevenici, cez ulicu, kde sa momentálne vysporiadavajú pozemky. Táto garáž stojí na pozemku o výmere 97 m2.Viac informácií na č.t. 0905440928

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 603 m2
Úžitková plocha 100 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav

Kontaktné údaje

ORAVA REAL plus, s.r.o.

Ing. Pavol Kohár

zobraziť telefón