logo reality.sme.sk

Rodinný dom, Liptovský Mikuláš, 802 m², Novostavba ID: 1865549

Lokalita: Liptovský Mikuláš
Ulica: Stošice
Zastavaná plocha: 190 m2
Výmera pozemku: 802139 m2
Úžitková plocha: 802 m2
Stav nehnuteľnosti: Novostavba
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 26.10.2020
802 m2
Cena dohodou

Novostavba Rodinného domu, Stošice, Liptovský Mikuláš

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Reality alpia Vám ponúka na predaj exkluzívny rodinný dom s prekrytým parkovacím státím, nachádzajúci sa v mestskej časti Stošice, ktorá je súčasťou širšieho centra mesta Liptovský Mikuláš. Pocit ucelenej obytnej zóny stvorenej na pokojné bývanie dotvára slepá ulica, ktorá prispieva k bezpečnosti. Vaše deti sa tak môžu bez obáv hrať na ulici.Rodinný dom ponúka veľkorysé dispozičné riešenia. V štandarde holodomu sú:- plastové okná zo 6 komorového profilu s trojitým vnútorným tesnením, s izolačným trojsklom, vonkajšími a vnútornými parapetmi. Vonkajšia farba antracit, vnútorná farba biela.- hliníkové vstupné dvere do domu a na terasu s viacbodovým kovaním.- príprava pre montáž vonkajších žalúzií s diaľkovým ovládaním.- povrchové úpravy vyhotovené technológiou suchej výstavby t.j. hladké sadrové omietky stien, 2x biely náter paropriepustnou farbou.- sadrokartónová stropná konštrukcia vyhotovená certifikovaným systémom 2x biely náter paropriepustnou farbou.- podlahové konštrukcie - betónové potery vystužené polypropylénovým vláknom.- zdravotechnika - vývody kanalizácie v kúpeľniach, WC a kuchyni ukončené a zaslepené na stene. Potrubie použité na kanalizáciu a prívod vody s extra izoláciou. Zabudovaný podomietkový splachovací systém GROHE. Rozvody vody vyhotovené z plasthliníku privedené po uzatváracie ventily v kúpeľniach, WC a kuchyni, technickej miestnosti s práčovňou. Príprava na vodu a odpad pre práčku a sušičku.- vykurovanie - DEVI - Deväť zónové podlahové vykurovanie dodávame certifikovaným systémom DEVI s možnosťou doplnkového vykurovania telesom v kúpeľniach s termoregulačnou hlavicou. V dome sa nachádza 9 samostatných termostatov pre jednotlivé okruhy vykurovania s možnosťou samostatného ovládania.- Príprava na krb - Komínové teleso SCHIEDEL priemer 180 mm vhodný pre široké spektrum krbových vložiek.- kompletná elektroinštalácia - vrátane vypínačov a zásuviek od spoločnosti LEGRAND. Elektroinštalácia zahŕňa prípravu pre vonkajšie osvetlenie, prípravu na montáž žalúzií, prípravu na elektrickú bránu pre automobil, silnoprúdový prívodný kábel pre možnosť pripojenia.- Internet a televízia budú zabezpečené prostredníctvom OPTICKEJ PRÍPOJKY. Z technickej miestnosti sú vedené do každej obytnej miestnosti dva samostatné FTP rozvodné káble k televíznemu prijímaču a k pracovnému stolu.- bezpečnosť - kabeláž pomocou FTP káblov pre alarm a pohybových senzorov v interiéri rodinného domu umiestnených v rohu každej miestnosti. Monitoring pozemku a okolia rodinného domu zabezpečí rozvod FTP kabeláže pre 6 digitálnych kamier s nahrávaním a online sledovaním.- vzduchotechnika - nútené vetranie botníka, špajze a technickej miestnosti ventilátorom - príprava.- predpríprava na klimatizáciu - prístupové potrubie so silnoprúdovým káblom vedené na strešnú konštrukciu a ukončené sú v stene zaslepením.
 
HOLODOM ZÁKLADOVÉ KONŠTRUKCIERodinný dom je založený na železobetónovej základovej doske s betónom parametrov C 25/30. Hrúbka dosky 250 mm s podsypom Na základové pásy bol použitý prostý betón C 25/30 s hĺbkou založenia na nezamrznú hĺbku a šírkou základov 600 mm. Základy sú zateplené kontaktným zatepľovacím certifikovaným systémom s hrúbkou 150mm k základovým pásom.MURIVO - Obvodové nosné murivo rodinného domu vymurované bezšpáravo na lepiacu penu hrúbky 300 mm značky YTONG. Priečkové nenosné murivo rodinného domu vymurované bezšpáravo na lepiacu penu taktiež značky YTONG.KONŠTRUKCIA STRECHY - Konštrukciu strechy tvorí väzníkový drevený krov s impregnáciou proti škodcom. Dodávateľom strechy je spoločnosť MAMDACH, ktorá sa venuje navrhovaniu a realizáciu väzníkových krovov viac ako 20 rokov.STRECHA - Povrch strešnej konštrukcie je zabezpečený certifikovaným systémom FATRAFOL vrátane všetkých doplnkov + štrkový zásyp.FASÁDA - KONTAKTNÝ ZATEPĽOVACÍ SYSTÉM - Fasáda je tvorená kontaktným zatepľovacím certifikovaným systémom s hrúbkou izolantu 150 mm. Povrch fasády tvorí silikónová fasádna omietka hrúbka zrna dva milimetre s nanoefektom - čo znamená, že má samočistiaci efekt. Pri daždi sa pôsobením vody na fasádu uvoľňujú zachytené prachové častice, ktoré sú vyplavené zo zrniek fasády.
Dom je napojený na inžinierske siete - kanalizáciu, vodovod, elektrinu. Rodinný dom má prístup k vysokorýchlostnému optickému internetu od spoločnosti Imafex. Triedenie odpadu bude zabezpečené prostredníctvom smetného stojiska na pozemku. Parkovacie miesto je tiež zahrnuté v cene rodinného domu. V cene domov je nová kvalitná cesta s profesionálnou asfaltovou povrchovou úpravou s verejným úsporným osvetlením. Prístupová cesta je v súkromnom vlastníctve majiteľov domov čo prispieva k bezpečnosti a kvalite komunikácie.
 
Dom sa nachádza v novovznikajúcej lokalite v blízkosti prírody s dominantným výhľadom na Západné Tatry. Je vzdialený 7 km od najväčšieho termálneho Aquaparku Tatralandia, Liptovskej Mary, 20 km od lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry. Dostupnosť Gino Paradise Bešeňová ako aj AquaCity Poprad zabezpečuje rýchle napojenie na diaľnicu D1.
 
 

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 802 139 m2
Úžitková plocha 802 m2
Stav nehnuteľnosti Novostavba

Kontaktné údaje

ALPIA, s.r.o.

Ing. Anna Ogoreková

zobraziť telefón