logo reality.sme.sk

Iné, Valča, 6000 m², Čiastočná rekonštrukcia ID: 1865392

Lokalita: Valča
Ulica: Valča
Výmera pozemku: 6000 m2
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 25.10.2020
0 m2
299 000 €

Klasicistický kaštieľ po rekonštrukcii vo Valči, lukratívnej časti Turca

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

AD-REALITY (Turiec) – ponúkame na predaj klasicistický kaštieľ, vhodný na sídlo firmy alebo ubytovanie v lukratívnej časti Turca, v obci Valča. Obec sa nachádza  len 12 km od okresného mesta Martin, na úpätí vrchu Kriváň a pod výbežkami vrchov Lúčanskej Malej Fatry, v ústí Valčianskej a Slovianskej doliny. Lyžiarske stredisko a rekreačno-športový areál SNOW LAND vo Valčianskej doline je vzdialený len 1,2 km.


 Hlavnou budovou je samotný kaštieľ z druhej polovice 19. storočia, vedľajšími stavbami sú tvz. „Olejkársky dom“ a menší dedinský dom. O ich historickom charaktere svedčí skutočnosť, že stavby (okrem dedinského domu) sú zapísané v zozname kultúrnych pamiatok Slovenska. Rekonštrukciou z rokov 2004 až 2006 ich majitelia prestavali so zachovaním histórického charakteru a s využitím pôvodných prvkov, ktoré sa citlivo prelínajú s modernejším štýlom. Zariadenie aj vybavenie nábytkom poskytuje bezproblémové užívanie alebo komfortné bývanie – spálne, kuchyne, spoločenské miestnosti, knižnica, štyri kúpeľne, sauna,... . Dedinský dom je prebudovaný na malý penzión so samostatným vchodom z ulice. Domy sú napojené na všetky dostupné inžinierske siete – odpady zvedené do veľkoobjemového septiku s možnosťou napojenia na verejnú kanalizáciu, elektrina, zemný plyn, vodovod z verejnej siete.Vykurovanie je zabezpečené plynovými kotlami pre každý objekt samostatne, v reprezentačných priestoroch kaštieľa sú dva vnútorné krby. Ku kaštieľu patrí rozsiahla záhrada vo výmere viac ako 6.000 m2, s parkovými úpravami, jazierkom a udržiavaným trávnikom. Nehnuteľnosti sa nachádzajú v okrajovej časti obce so zabezpečeným súkromím, s priamym prístupom z miestnej komunikácie. Je to ponuka investície do nehnuteľností, ktorá sa neobjaví hoci kedy.


 Lokalita ponúka možnosti turistiky, cykloturistiky alebo aj agroturistiky, lyžovania v areáli SNOW LAND, kde je  organizovaný program celoročne. Neďaleko sú lyžiarske strediská na Martinkách a v Jasenskej doline.


 Cena: 299.000 eur, kontakt 0905 844 054, www.ad-reality.sk


 Cena nehnuteľnosti zahŕňa náklady spojené s prevodom nehnuteľnosti na nového majiteľa, najmä právny servis a poradenstvo, vypracovanie zmlúv , príprava podkladov k návrhu na vklad do katastra podľa zmluvy o sprostredkovaní predaja. Bezplatne poskytujeme finančné poradenstvo, nie len v spojení s kúpou nehnuteľností z našej ponuky. Významným predmetom našej činnosti je  projekčná činnosť, architektúra a dizajn.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 6 000 m2
Úžitková plocha 0 m2
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

AD-REALITY s.r.o.

Ondrašina

zobraziť telefón