logo reality.sme.sk

Chata, Veľké Rovné, 40 m², Kompletná rekonštrukcia ID: 1864758

Lokalita: Veľké Rovné
Ulica: nezadaná
Výmera pozemku: 915 m2
Úžitková plocha: 40 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 24.10.2020
40 m2
64 500 €

Chata so slivkovým sadom v malebnej osade v Javorníkoch na predaj

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Chata, ktorej prednosťou je že je vedená ako rodinný dom, bola nanovo postavená na pôvodnej kamennej klenbovej pivnici v osade na kopci nad obcou Veľké Rovné okolo roku 2003. Jej konštrukcia je zmiešaná – časť je vymurovaná a zvyšok je postavený z dreva s výplňou z tepelnej izolácie. Kvalitná hliníková strecha je takisto zateplená.
Vstupnými dverami vojdete do útulného obývacieho priestoru prepojeného s kuchynkou. Srdcom obývacieho priestoru sú krásne liatinové kachle, zhotovené na zákazku, ktoré pohodlne prehrejú celú chatu aj v tuhých zimách, aké tu v horách ešte vždy vedia byť. Z balkónika sa môžete kochať krásnym výhľadom na hory a dolu do dolín. Ďalší balkón sa nachádza na druhom podlaží, kam sa dostanete po mlynárskych schodoch. Tu je otvorený priestor so sedením a spálňa.
K chate patrí aj menšia hospodárska stavba s dielňou a suchým WC. V chate sú pripravené rozvody vody, ktorú majitelia plánujú zaviesť z neďalekej studničky alebo zriadiť vlastnú studňu či rezervoár. Udržiavaný sad, prevažne so slivkami, je v stráni pod chatou. Na dvorčeku je vydláždené posedenie so záhradným krbom a skalkou s okrasnou výsadbou. Atmosféru dotvárajú aj staré, ale pravidelne rodiace stromy ako orech či hruška. Chata je svojou polohou a orientáciou na juhozápad stvorená pre milovníkov výhľadov.
Obec Veľké Rovné je známa svojou drotárskou minulosťou, je vstupnou bránou na hrebene Javorníkov, kadiaľ vedie nespočetné množstvo turistických a lesných chodníčkov. Nad obcou je z hlavnej cesty napojenie na udržiavanú Beskydsko-Javornícku lyžiarsku bežeckú magistrálu, do strediska SKI Makov je to 20 kilometrov. Do Bratislavy, ktorá je vzdialená 190 km sa dostanete po diaľnici nájazdom v okresnom meste Bytča, ktorá je odtiaľto 12 kilometrov.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 915 m2
Úžitková plocha 40 m2
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

Romantické Chalupy, s.r.o.

Daniela Vladimirova

zobraziť telefón