logo reality.sme.sk

Rodinná vila, Miloslavov, 384 m², Kompletná rekonštrukcia ID: 1861105

Exkluzívne bývanie: rodinná vila s pestovaným exteriérom v Alžbetinom dvore

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Výnimočné rodinné bývanie, ktoré predstavuje tento meštiansky rodinný dom s celkovou rozlohou 384 m2. Rodinnú vilu zveľaďuje okolitá zeleň s výmerou 1300 m2, vínna pivnica so stálou teplotou 12 až 18℃, skalka s vodopádom ústiaca do jazierka s cirkuláciou vody.

Dominantným objektom v prednej časti pozemku, je zrekonštruovaný meštiansky dom, pripomínajúci vilu. Jeho dispozícia je riešená ako dvojgeneračné rodinné a podnikateľské sídlo.

Na poschodí sa nachádza 2,5 izbový byt s príslušenstvom, so samostatným vchodom. Charakteristickým, vonkajším znakom je vežička, ktorá tvorí súčasť bytu. Tento neobvyklý priestor sa môže využívať napr. ako pánsky salónik. Súčasťou bytu je rozmerná terasa s výhľadom na zeleň. Táto bytová jednotka ponúka 113 m2 vnútornej plochy a 56 m2 terás a balkónov.

Na prízemí je situovaný 4-izbový byt so zimnou záhradou, opäť so samostatným vstupom. Byt na prízemí disponuje výmerou 147 m2 , terasa tvorí 16 m2 a suterén poskytuje vyše 40 m2. Oba bytové priestory sú komunikačne prepojené chodbou, ktorú je možné uzatvoriť. Z chodby, tvoriacej súčasť 4-izbového bytu, sa schodiskom dostaneme do suterénu domu, kotolne a skladových priestorov.

Architektúra stavieb je navrhnutá a zosúladená s pôvodným štýlom domu. Dom prešiel komplexnou rekonštrukciou. Stavba stojí na spevnených základoch a má novú izoláciu, suterény, strechu a keramický strop. Prístavbou sa riešila zimná záhrada, vežička, balkón, dolná a horná terasa a vchod do bytu s vežičkou. Upravovala sa vnútorná dispozícia domu. Menené boli kompletné rozvody vody, ústredného kúrenia a elektriny.

Exteriér tohto komplexu uzatvára udržiavaná záhrada s parkom, s vybudovaným závlahovým systémom, jazierkom so skalkou, vínnou pivnicou, v ktorej sa nachádza vlastný zdroj pitnej vody pre dom a záhradu. Na pozemku sa nachádza niekoľko vzácnych drevín. Dokončujú sa práce v exteriéri – dlažby, ríny, nádvoria a trávniky.

Technické parametre: kolaudácia v roku 2007, stavebný materiál pálená tehla 48 cm, zateplenie 10 cm, plastové okná (dvojsklo), vonkajšie žalúzie, keramický strop, strecha Bramac, vežička a predná časť terasy Kanadský šindel. Stavby sú vybavené plynovým a solárnym vykurovaním pre TUV a ÚK. Bola vykonaná kompletná rekonštrukcia meštianskeho domu so zachovaním ozdobných a fasádnych prvkov s prístavbami. Objekt je riešený ako rodinný komplex pre oddych aj podnikanie.

PREDAJNÉ INFO:
MOŽNOSŤ VÝMENY nehnuteľnosti za inú nehnuteľnosť v rámci Bratislavy (preferujeme bratislavské mestské časti BA I, BA II - Nivy, BA III - Nové Mesto, Vinosady) s doplatkom.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 1 300 m2
Úžitková plocha 384 m2
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia

Kontaktné údaje

United Professionals s.r.o.

Veronika Némethová - Reality&Design

zobraziť telefón