logo reality.sme.sk

Rodinný dom, Likavka, 210 m², Pôvodný stav ID: 1821570

Lokalita: Likavka
Ulica: nezadaná
Zastavaná plocha: 105 m2
Výmera pozemku: 624 m2
Úžitková plocha: 210 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 20.09.2020
210 m2
75 000 €

Rezervované! Predaj RD/ rodinný dom- okres Ružomberok- obec Likavka, www.BBreality.sk

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Ponúkame na predaj rodinný dom v tesnej blízkosti mesta Ružomberok- obci Likavka. Jedná sa o rodinný dom s dvoma nadzemnými podlažiami na rovinatom a slnečnom pozemku o výmere 624m2. Rodinný dom bol postavený v roku 1938, prístavba bola postavená v roku 1961. Rodinný dom je ihneď obývateľný, je v pôvodnom, no veľmi zachovalom stave. Inžinierske siete- voda, elektrina 220/380 V, kanalizácia, plyn je na hranici pozemku. Dom je možné využiť na trvalé bývanie ako aj na rekreačné účely.
V zmysle Zákona 555 o energetickej hospodárnosti budov a o zmene a doplnení niektorých zákonov z 8. novembra 2005, Čl. I., § 2 odsek 2 písm. e), energetický certifikát nie je požadovaný.
Bližšie informácie či prípadnú obhliadku si môžete dohodnúť na tel. čísle 0907 99 88 77- Jan Vundr.

Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o. je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Uvedená cena je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom hypotéky.

Možnosť výmeny za Vašu nehnuteľnosť alebo kúpy prostredníctvom úveru. V prípade financovania kúpy nehnuteľnosti prostredníctvom hypotekárneho úveru Vám radi poradíme pri jeho výbere a aj kompletne zabezpečíme jeho vybavenie- naša spoločnosť BB-REALITY, s.r.o. sa špecializuje na finančné poradenstvo a kompletné spracovávanie úverových produktov spojených s financovaním nehnuteľností, spolupracujeme so všetkými bankovými domami- Československá obchodná banka, OTP banka, Prima banka, Prvá stavebná sporiteľňa, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, Poštová banka, Všeobecná úverová banka, Oberbank, mBank. Spoluprácou s týmito partnermi dokážeme optimálnym spôsobom vyriešiť akýkoľvek zámer nášho klienta a zabezpečiť mu najvýhodnejšie financovanie, ktoré je aktuálne na trhu dostupné.
V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0907998877- Jan Vundr.

Obec Likavka sa nachádza na Liptove, susedí s mestom Ružomberok, je s ním takmer spojená. Nachádza sa na pravom brehu rieky Váh v malej kotlinke medzi vrchmi Mních (z juhu až juhovýchodu), Predný Choč (zo severu) a Čebrať (západ, severozápad), priamo na dopravnej ceste, ktorá spája Oravu s Liptovom. Nadmorská výška obce je 520 m n. m. Obcou preteká potok s rovnomenným názvom, ktorý pramení v severovýchodnom výbežku Veľkej Fatry a je pravostranným prítokom rieky Váh.

Dejiny- Prvá písomná zmienka: 1315 – 1341 (Likava). Najdôležitejším svedkom osídlenia tejto časti Liptova v 13. storočí je kostol sv. Martina v Martinčeku z roku 1260 na blízkom Mníchu. Osídlenie tejto časti Liptova pochádza už z praveku, na hradnom vrchu bolo odkryté hradisko púchovskej kultúry, s ktorým súvisí poklad železných predmetov a laténskych mincí. Ďalej tu bolo poveľkomoravské sídlisko z 10. – 12. storočia. Obec sa najskôr spomína ako Likava a to už spred 13.storočia. Vtedy patrila Likava zemanom. V tomto období daroval likavský majetok kráľ Belo IV. zemanovi Mikulášovi, ktorý so svojimi potomkami vlastnili obec do roku 1335. K týmto zemanom patril aj Ladislav z Likavy (de Likua). V roku 1335 sa však museli zemania majetku vzdať na príkaz liptovského a zvolenského župana Donča, ktorý im dal za likavský majetok náhradu, časť majetku v Liptovskom Trnovci a v Ľubeli. Osada Likava ležala pri dôležitej krajinskej obchodnej ceste, vedúcej zo Zvolena cez Revúcku dolinu popri Ružomberku a smerovala cez Oravu ďalej do Poľska. Nad touto cestou dal liptovský a zvolenský župan Donč vybudovať v druhej polovici 30. rokov 14. storočia hrad, ktorý dostal názov podľa pôvodnej osady – Likava. Dedina Likava a jej majetok spolu s Likavským mlynom bola neskôr kráľovským majetkom, a v poddanskej závislosti pánov z Likavy. Jej súčasný názov Likavka sa prvýkrát spomína v súpise Likavského panstva z polovice 16. storočia.
V roku 1600 sa v uvádzalo Likavke 23 obývaných poddanských domov a 17 opustených dvorov. Podľa urbára mala roku 1625 Likavka 12 sedliackych usadlostí, v ktorých žilo asi 25 rodín a 38 želiarskych domov. Ročnú daň platili na sviatok sv. Juraja, Michala a na Vianoce po 2 florény a 86 denárov. Podľa zápisnice kanonickej vizitácie z roku 1713 mali Likavka a Martinček 497 obyvateľov. V roku 1787 v Likavke žilo 883 obyvateľov a stálo tu 89 domov. V roku 1828 v 179 domoch žilo 1228 obyvateľov. Obyvatelia Likavky museli vydržiavať aj prechádzajúce vojská. V roku 1736 boli prinútení odovzdať pre vojakov kniežaťa Lobkowicza naturálie. Nové podmienky po roku 1848 a postupná industrializácia zmenili aj predmet obživy a s tradičných odvetví, poľnohospodárstva, ovčiarstva, drevorubačstva a pltníctva sa postupne veľa obyvateľov zamestnalo v ružomberských priemyselných podnikoch. Podľa sčítania obyvateľstva z roku 1970 mala obec Likavka 3781 obyvateľov.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet balkónov 1
Výmera pozemku 624 m2
Úžitková plocha 210 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Parkovanie Verejné parkovanie
Energetický certifikát Nemá

Kontaktné údaje

BB - REALITY, s.r.o.

Ing. Jan Vundr

zobraziť telefón