logo reality.sme.sk

Rodinný dom, Čierny Balog, 217 m², Pôvodný stav ID: 1807609

Lokalita: Čierny Balog
Ulica: Hlavná
Zastavaná plocha: 120 m2
Pivničná plocha: 22.50 m2
Výmera pozemku: 513 m2
Úžitková plocha: 217 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 07.09.2020
217 m2
59 900 €

PREDAJ: Rodinný dom (187m2) v centre Čierneho Balogu

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

PREDAJ: Rodinný dom (187 m2) s akurátnym pozemkom (513 m2) v centre Čierneho Balogu

DOBRÉ REALITY – silná slovenská realitná sieť, ponúka na predaj výborne udržiavaný dvojpodlažný rodinný dom v pôvodnom stave, s priestrannou povalou a príjemným pozemkom v centre Čierneho Balogu.

PREDMET PONUKY

Dvojpodlažný rodinný dom s úžitkovou plochou 186 m2 je samostatnou časťou „dvojdomu“, pričom rodinný dom má so susednou stavbou spoločnú stenu, ale nie strechu.
Postavený je na konci 50tych rokov, leží na rovinatom, južne orientovanom pozemku (513 m2) s dostatkom súkromia. Súčasťou pozemku je starostlivo vytvorená a udržiavaná úžitková a okrasná vidiecka záhrada. Pozemok je zo severnej strany ohraničený hospodárskou budovou. Prístup do rodinného domu je od hlavnej ulice po novovybudovanom chodníku so zámkovej dlažby.
Dom je postavený z pálenej tehly a pórobetónových tvárnic. Je v pôvodnom, veľmi dobrom technickom stave, suchý vďaka betónovým základom siahajúcim do výšky 0,5 m nad zemou.
Podlahy, dvere a dobre tesniace okná sú v pôvodnom stave. Strecha je sedlová, pokrytá plechom, veľmi dobre udržiavaná.
Dom je vykurovaný ústredným kúrením na pevné palivo, v prechodnom období sa čiastočne dajú na vykurovanie využiť sporáky na pevné palivo umiestnené v kuchyniach.
Teplá voda sa ohrieva stacionárnym ohrievačom (kúpelňa) a prietokovým ohrievačom (kuchyňa).
Rodinný dom je pripojený na elektrinu a verejný vodovod. Likvidácia odpadových vôd je zabezpečená pripojením na obecnú kanalizáciu.

DISPOZÍCIA

1 NP (110 m2): Predsieň, kuchyňa, obývacia izba, dve komory, kotolňa s dielňou, letná kuchynka s komorou a dreváreň.
2. NP (77 m2): Vstupná chodba, balkón, obývacia izba, spálňa, hosťovská izba, komora a kúpeľňa s WC.
Hospodárska budova (60 m2)

Dom bude k dispozícii k nasťahovaniu od januára 2021.

LOKALITA

Rodinný dom je situovaný priamo v centre Čierneho Balogu a je súčasťou upraveného námestia, ktoré je východiskom pre všetky služby občianskej vybavenosti (do 300 m potraviny, autobusová zastávka, pošta, škôlka, zdravotné stredisko, obecný úrad s bankomatom, kultúrny dom, kostol a lekáreň, autodielňa, papierníctvo, kvetinárstvo, predajňa nábytku, pizzeria, pekáreň a i.)
Komplexnú sieť služieb poskytuje okresné mesto Brezno (10 km), krajské mesto B. Bystrica (48 km).
Obec je známa a turisticky vyhľadávaná pre atrakcie európskeho významu (Čiernohronská lesná železnica, Lesnícky skanzen, Dobročský prales) a množstvo chránených území. Svojou polohou poskytuje široké možnosti využitia voľného času návštevou miestnych a regionálnych turistických atrakcií, aktívnym športom, turistikou, hubárčením, spoznávaním ľudovej kultúry, architektúry a gastronómie.
Obľúbenými sú cyklotrasy (napr. Čierny Balog Hronec), turistické a náučné chodníky, kultúrne a spoločenské podujatia, bežecké, či zjazdové lyžovanie.

ODPORUČENIE MAKLÉRA

Rodinný dom je suchý, výborne udržiavaný, atypicky dispozične riešený, poskytujúci široké možnosti pre vytvorenie domova s jedinečným charakterom podľa zámeru budúceho majiteľa.
Dom poskytuje priestor, pre zmenu súčasnej dispozície a vytvorenie viacerých bytových jednotiek. Priestranná povala poskytuje zázemie pre rozšírenie obytnej časti, vytvorenie ateliéru, sídla firmy, apartmánového domu.
Ideálna poloha v centre obce zaručí pohodlné bývanie v bezprostrednej blízkosti všetkých dôležitých služieb pri trvalom bývaní, aj počas dovolenky.
Rovinatý pozemok a umiestnenie domu na pozemku zaručuje dostatok súkromia a priestoru na sebarealizáciu, aj oddych
Hospodárska budova vytvára zázemie pre život na vidieku, ale aj možnosť využitia na voľnočasové, či pracovné aktivity.
Úžitková záhradka so starostlivo udržiavanými záhonmi, kríkmi a stromami poskytuje štedrú a rôznorodú úrodu kvalitných plodov.
Klasický vidiecky záhon v predzáhradke a prednej časti záhrady dotvára príjemný dojem z prostredia, v ktorom je dom umiestnený.
Čierny Balog je rozvíjajúcou sa obcou, ktorá poskytuje vinikajúce podmienky pre trvalé bývanie, aj podnikanie.

CENA
59 900 Eur vrátane poplatkov za kompletný servis realitnej kancelárie DOBRÉ REALITY s.r.o. V prípade záujmu, Vám pomôžeme pri financovaní kúpy nehnuteľnosti.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet izieb 5
Počet balkónov 1
Výmera pozemku 513 m2
Úžitková plocha 217 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Parkovanie Verejné parkovanie

Kontaktné údaje

DOBRÉ REALITY s.r.o.

Bc. Ivana Medveďová

zobraziť telefón