logo reality.sme.sk

Chata, Malužiná, 225 m², Kompletná rekonštrukcia ID: 1759713

Lokalita: Malužiná
Ulica: Malužiná
Zastavaná plocha: 125 m2
Výmera pozemku: 733 m2
Úžitková plocha: 225 m2
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 02.08.2020
225 m2
139 000 €

Rozprávková Chalupa na predaj, Malužiná - Nízke Tatry

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Túžite po chalupe akú nemá nik iný a chcete zažívať pocit ako je to keď sa zrazu ocitnete v rozprávke?
Exkluzívne iba v realitnej kancelárii RESIDENCE Vám ponúka na predaj jedinečnú rozprávkovú chalupu v obci Malužiná pod Nízkymi Tatrami.
Malužiná sa nachádza vo východnej časti Liptovskej kotliny v horskej oblasti severných svahov Nízkych Tatier. Juhozápadne od obce vo vápencových bralách je 100 metrov dlhá jaskyňa, ktorú objavili v roku 1720. Po jej následných mnohých prieskumoch v roku 1985 dosiahla dĺžku 328 m. V severozápade časti kráľovohoľských Nízkych Tatier vybieha z hlavného hrebeňa severných smerov masív Veľkého boku s nad. výškou 1727. Z Veľkého boku je jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku.
Západným smerom od obce sa rozprestiera náhorná plošina Ohnište s vysokohorskými lúkami a pralesom. Náhorná plošina skrýva viacero priepastí a jaskýň, z nich najznámejšia je Veľká ľadová priepasť o hĺbke 125 m. Ohnište je národnou prírodnou rezerváciou.

Samostatne stojaca chalupa je postavené na vlastnom pozemku o celkovej rozlohe 273 m2 a má prenajatý priľahlý pozemok o veľkosti 460m2 v zadnej časti od SPF s možnosťou odkúpenia. Cena ročné nájmu je 60,- €.
Chalupa je na LV vedená ako rodinný dom, čo je veľkou výhodou pri financovaní cez hypotekárny úver s vybavením ktorého Vám ochotne radi pomôžeme.
Pôvodná stavba domu je z roku 1860. Stavba je postavená na betónovom základe vybudovaná prevažne z kameňa v kombinácii s tehlou a drevom. Osadené plastové okná, strecha je sedlová pokrytá plechovou krytinou. Celková úžitková plocha je cca 225m2. Zastavaná plocha je 125m2.
Stavba má celkovo 2 podlažia vrátane podkrovia.
Na prízemí sa nachádza hlavný vstup ktorým sa dostaneme do pekného otvorené priestoru, ktorý spája chodbu, jedáleň a kuchyňu. Postupne prejdeme do spoločenskej miestnosti kde sa nachádza aj menší odkladací priestor a špajza. Zo spoločenskej miestnosti sa dá prejsť do 2 spální a kúpeľne, v ktorej je osadený sprchový kút.
Na druhom podkrovnom podlaží sa nachádzajú 2 spálne z ktorých jedna má ešte extra spanie v štíte strechy, ktoré si obľúbia hlavne deti. Nájdeme tu priestor ma čítanie, extra posteľ s kútikom na hranie a veľkú kúpeľňu s vaňou a sprchovým kútom.
Chalupa sa predáva tak ako je kompletne zariadená.
V zadnej časti svahovitého pozemku nájdeme celkovo 4 vybudované terasy, kde sa nachádza relaxačná terasa s možnosťou osadenia malého bazénu, terasu so zakopanou trampolínou do úrovni terénu, terasu s ohniskom na opekanie a posledná je vyhliadková terasa.
V súčasnej dobe sa používa tak na súkromné ako aj na komerčné účely.
Vstup na pozemok je z obecnej asfaltovej komunikácie. Parkovanie je možné priamo vo dvore alebo pri dome na ceste.
Kúrenie v celej chalupe je zabezpečené elektrickými konvektormi a v krboch.
IS: Elektrický prúd je s napätím 230/400V, vodovod, kanalizácia je riešená pomocou žumpy, plynová bomba na varenie, internetové pripojenie so sledovaním TV.
Celkové náklady na chod chalupy sú nasledovné: mesačné zálohy za elektriku sú 125,- €, 15,- € internet s TV, ročné náklady sú: 60,- € za nájom zadnej časti pozemku, 50,- €. Na kúrenie v krboch sa zužitkuje cce 12-15 kubíkov dreva.
Vzhľadom na výbornú lokalitu kde sa chalupa nachádza je vhodná hlavne na rekreačné účely ale aj na trvalé bývanie.
Priamo z chalupy je to 22 km do centra Liptovského Mikuláša, 30 km lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry, 55km Vysoké Tatry, 7 km Vyšná Boca, 26 km Aquapark Tatralandia, 40 km GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ.
Pre viac informácií alebo obhliadku kontaktujte makléra Boris Barborík +421 903 308 042.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Počet izieb 6
Počet terás 4
Výmera pozemku 733 m2
Úžitková plocha 225 m2
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia
Parkovanie Vyhradené parkovanie

Kontaktné údaje

RESIDENCE realitná kancelária

Boris Barborík

zobraziť telefón