logo reality.sme.sk

Rekreačný pozemok, Čierny Balog, 2049 m² ID: 1758200

Lokalita: Čierny Balog
Ulica: Brôtovo
Výmera pozemku: 2049 m2
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 30.07.2020
0 m2
21 600 €

REZERVOVANÉ: Pozemok pre rekreačnú výstavbu 2049 m2, Čierny Balog, Brôtovo

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

DOBRÉ REALITY – silná slovenská realitná sieť, exkluzívne ponúka na predaj pozemok pri potoku pre výstavbu rekreačnej chaty v doline Brôtovo v obci Čierny Balog.

DOBROČSKÝ PRALES NA KONCI DOLINY A NA JEJ ZAČIATKU POZEMKY PRE VÝSTAVBU REKREAČNÝCH CHÁT. STAŇTE SA SÚČASŤOU DOLINY BRÔTOVO SO SVOJIM CHATÁRSKYM, ČI CHALUPÁRSKYM SNOM ALEBO VYBUDUJTE MALÝ PENZIÓN. NEVÁHAJTE, KAPACITY DOLINY SÚ OBMEDZENÉ!!!

PREDMET PONUKY
Juho-západne orientovaný, slnečný pozemok o výmere 2049 m2 v extraviláne obce, situovaný 100 m od zástavby rodinných domov, v doline Brôtovo, miestna časť Dobroč, obec Čierny Balog.
Pozemok je vedený ako orná pôda, prístupný je od asfaltovej cesty vedúcej dolinou Brôtovo.
V územnom pláne obce je pozemok určený na rekreačné účely a individuálnu chatovú výstavbu za dodržania podmienok:
- rekreácia vo forme chatovej výstavby
- bývanie v rekreačných domoch, penzióny do 10 lôžok (obmedzenie drobnochov, občianska vybavenosť)
- výška zástavby maximálne 1 nadzemné podlažie a funkčné podkrovie
- zastaviteľnosť max. 30% stavebného pozemku, strechy sedlové s tmavohnedou krytinou
- zabezpečenie a ochrana existujúcich mokradí
- parkovanie na vlastných pozemkoch stavebníkov pri objektoch individuálnej chatovej výstavby riešiť minimálne 1 parkovacie
miesto na 3 lôžka, pri malých penziónoch do 10 lôžok riešiť 1 parkovacie miesto na 2 lôžka a parkovanie personálu
Inžinierske siete - elektrina je v dosahu do 300 m, pitnú vodu je potrebné zabezpečiť z vlastnej studne a likvidáciu odpadových vôd je možné riešiť žumpou.

ODPREDAJ PRÍSTUPOVÉHO POZEMKU PREDJEDNANÝ!

LOKALITA
Obec Čierny Balog je situovaná v Slovenskom rudohorí, časť Veporské vrchy. Je vyhľadávanou oblasťou vďaka čistému ovzdušiu, prírodnému prostrediu (rozsiahle doliny, chránené územia - Dobročský prales, Klenovský vepor, Klenovské blatá a i.), turistickým atrakciám (Čiernohronská lesná železnica, Lesnícky skanzen, rozhľadňa na Pustom vrchu, cyklotrasa Čierny Balog - Hronec), cyklotrasám, turistickým chodníkom, ľudovým tradíciám a architektúre.
Dolina Brôtovo (9 km) sa nachádza v miestnej časti Dobroč. Jej lúky sa v minulosti (aj dnes) využívali na chov dobytka, pestovanie zemiakov a poľnohospodárskych plodín. Zalesnená časť slúžila na pestovanie lesa, zber lesných plodov (jahody, maliny, hríby, bylinky), rekreáciu (chaty v majetku Lesov SR, náučný chodník k Dobročskému pralesu, vyhradené ohniská). Známa je Dobročským pralesom, ktorý sa nachádza v jej závere.
Do 1 - 1,5 km od pozemkov je dostupný rímskokatolícky kostol, potraviny a rozličný tovar, pohostinstvá, futbalové ihrisko s tenisovými kurtmi, volejbalovým ihriskom a ihriskom pre deti, stanica Čiernohronskej lesnej železnice, rozhľadňa na Pustom vrchu, autobusová zastávka.
Centrum obce s kompletnou občianskou vybavenosťou a turistickými atrakciami je vzdialené 4 km. Okresné mesto Brezno 12 km, Banská Bystrica 53 km, Bratislava 264 km.

HODNOTENIE MAKLÉRA ****
Dolina Brôtovo je ideálnym miestom pre vybudovanie rekreačnej chaty, chalupy, malého penziónu, s dobrou dostupnosťou do obce a možnosťami pre oddych a rekreáciu v horskom prostredí.

K prostrediu ma viaže osobný vzťah, celoživotná znalosť a výnimočnosť miesta, ktoré nikdy nesklame. Pri obhliadke dostanete všetky potrebné informácie.

AK VÁHATE, NEVÁHAJTE, KAPACITY DOLINY SÚ OBMEDZENÉ!

CENA
21 600 Eur vrátane poplatkov za kompletný servis realitnej kancelárie DOBRÉ REALITY s.r.o.


Dobré Reality klientom poskytujú komplexné služby realitného sprostredkovania a celoslovenskú internetovú inzerciu. Už viac ako 8 rokov nám dôverujú tisícky klientov.
Hľadáme nových kolegov! K nášmu tímu profesionálnych obchodníkov s nehnuteľnosťami sa môžete pridať na: dobrereality.sk/kariera.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 2 049 m2

Kontaktné údaje

DOBRÉ REALITY s.r.o.

Bc. Monika Benková

zobraziť telefón