logo reality.sme.sk

Rodinný dom, Koláre, Pôvodný stav ID: 1734506

Lokalita: Koláre
Ulica: Koláre 101
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 04.07.2020
0 m2
Cena na vyžiadanie

Rodinný dom Koláre

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Rodinný dom s.č.101
POPIS STAVBY
Rodinný dom s.č.101 sa nachádza v intraviláne obce Koláre, na západnom okraji obce, v zástavbe starších rodinných domov. Vzdialenosť do centra obce je cca 200 m, vzdialenosť do okresného mesta Veľký Krtíš je cca 19,0 km.
Vzhľadom na skutočnosť, že predmetná nehnuteľnosť nebola sprístupnená, ohodnotenie predmetu dražby bolo vykonané v zmysle § 12 ods. 3 zákona č. 527/2002 o dobrovoľných dražbách, v znení neskorších predpisov („ohodnotenie možno vykonať z dostupných údajov, ktoré má dražobník k dispozícii“). Predmet dražby nebol sprístupnený. Nebolo možné preskúmať aktuálny stavebnotechnický a vizuálny stav, ako aj údržbu predmetu dražby. Z tohto dôvodu je popis a stav predmetu dražby uvádzaný ako predpokladaný. Technický stav predmetu dražby znalec určil na základe dostupných údajov.
Dispozičné riešenie stavby je nasledovné:
1.PP - kotolňa, 3 x sklad
1.NP - vstupná chodba, 3 x izba, kuchyňa, špajza, kúpeľňa a komora
Po konštrukčnej stránke ide o prízemnú stavbu čiastočne podpivničenú tradične murovanú z tehlového muriva, pričom murivo 1.PP je z monolitického betónu. Základy betónové s vodorovnou izoláciou proti vlhkosti 1.NP, obvodové murivo tehlové v hrúbke 455 mm. Strop nad podzemným podlažím betónový monolitický s rovným podhľadom, nad 1. NP drevený trámový s rovným podhľadom a omietkou. Deliace konštrukcie murované, krov drevený väznicový, strecha šikmá stanová, strešná krytina z jednodrážkových pálených škridlí na drevenom latovaní. Klampiarske konštrukcie strechy z pozinkovaného plechu úplné, vonkajšie omietky zo škrabaného brizolitu, v soklovej časti jednej steny je keramický obklad. Vnútorné omietky stien vápenné štukové. Dvere hladké plné a zasklené, okná 1.NP drevené dvojité, v suteréne oceľové jednoduché s jedným sklom. V 1.PP je na podlahe všetkých miestností cementový poter. Na 1.NP je vo vstupnej chodbe a kúpeľni keramická dlažba. V kuchyni, v špajze, v chodbe a v obytných miestnostiach je lepené PVC, v komore je cementový poter. Elektroinštalácia svetelná aj motorická na oboch podlažiach, rozvádzač s automatickým istením je umiestnený v 1.NP. Vykurovanie ústredné teplovodné s radiátormi oceľovými článkovými na 1.NP, zdrojom prípravy tepla na vykurovanie je kotol na pevné palivo umiestnený v kotolni 1.PP. Zdrojom prípravy tepla na ohrievanie teplej vody je elektrický zásobníkový ohrievač umiestnený v kúpeľni 1.NP a kombinovaný ohrievač v kotolni 1.PP. V kuchyni m1.NP sú ešte ako náhradný zdroj tepla kachle na pevné palivo. Rozvody vody z pozinkovaných rúr z centrálneho zdroja na studenú vodu aj teplú vodu. V kuchyni bol v čase obhliadky na stene namontovaný oceľový smaltovaný drez s nerezovou pákovou batériou a keramický obklad, ostatné vybavenie chýbalo. V kúpeľni je oceľová smaltovaná vaňa a keramické umývadlo s bežnými batériami, splachovacie WC s hornou nádržkou, keramický obklad na výšku 135 cm. Rodinný dom je napojený na elektrinu, vodovod z vlastnej studne a kanalizáciu do vlastnej žumpy. Technický stav rodinného domu bol v čase obhliadky zodpovedajúci veku a bežnému opotrebovaniu. Vek stavby je stanovený na základe predloženého štítku "Stavba povolená" z roku 1970 pri uvažovaní dĺžky výstavby 3 roky.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Výmera pozemku 0 m2
Úžitková plocha 0 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav

Kontaktné údaje

Platiť sa oplatí s.r.o.

JUDr. Dominika Bela

zobraziť telefón