logo reality.sme.sk

1 izbový byt, Fiľakovo, 40.30 m², Pôvodný stav ID: 1731602

Lokalita: Fiľakovo
Ulica: Farská lúka
Úžitková plocha: 40.30 m2
Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav
Tranzakcia: Predaj
Dátum pridania: 30.06.2020
40,3 m2
13 800 €

1 izbový byt Fiľakovo

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Najnižšie podanie: 13 800 € / Možnosť zníženia ceny
Znalecká hodnota:
13 800,00 €
Miesto konania dražby:
Kongresová Sála I. DIXON Resort Congress Hotel & Aqualand, Švermova 32,974 04 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica, Banskobystrický kraj.
Termín dražby:
22.10.2020 o 11:00 hod
Termín obhliadky č. 1:
05.10.2020 o 09:30 hod
Termín obhliadky č. 2:
15.10.2020 o 09:30 hod
Dražobná zábezpeka:
3 000,00 €

Popis predmetu dražby:

1 izbový byt č. 88 na ulici Farská lúka, v meste Fiľakovo.
Bytový dom súp. číslo 1633 situovaný na parcele č. 2943/4 na ul. Farská lúka v okrajovej časti obce Fiľakovo. Jedná sa o 9. podlažný bytový dom s deviatymi nadzemnými podlažiami, 1. nadzemné podlažie je technické, 2. až 9. nadzemné podlažie je obytné. Je to montovaný typový bytový dom postavený v roku 1989 so štyrmi vchodmi. Dom je založený na betónových základových pásoch s izoláciou proti zemnej vlhkosti. Zvislé a vodorovné nosné konštrukcie tvoria plošné paneli. Strecha plochá pokrytá krytinou foalbit s tepelnou izoláciou, vybavená kompletnými klampiarskymi konštrukciami z poplastovaného plechu. Na strešnej konštrukcii namontovaný bleskozvod. Stropy rovné montované, schodisko betónové montované, nášľapná vrstva z teraza. Vnútorné úpravy povrchov hladké omietky, podlahy v spoločných priestoroch keramická dlažba a cementový poter. Dom je vybavený osobnými výťahmi. Vonkajšia úprava povrchov stien bytového domu je kontaktný zatepľovací systém Stomix. Vykurovanie ústredné teplovodné, dodávka tepla teplej vody z centrálneho zdroja tepla. Dom je napojený na všetky inžinierske siete. Byt č. 88 sa nachádza na 7. nadzemnom podlaží v stredovej časti bytového domu. Bytový dom bol skolaudovaný v roku 1989. Vek bytového domu 2020 - 1989 = 31 rokov. Na bytovom dome boli zhotovené rekonštrukčné práce v rozsahu zateplenie fasády, výmena okien a dverí za plastové, rekonštrukcia strešnej konštrukcie a vchodu. Na byte bola zhotovená rekonštrukcia vrátane bytového jadra, ale nie je udržiavaný. Opotrebenie nehnuteľnosti je stanovené lineárnou metódou.
Byt č. 88 pozostáva z jednej obytnej miestnosti a príslušenstva. Príslušenstvo bytu tvorí chodba, špajza na medzi podeste, kuchyňa, kúpeľňa, WC a v 1. nadzemnom podlaží miestnosť č. 88 - skladovací priestor (pivnica). V byte boli realizované kompletné rekonštrukčné práce vrátane bytového jadra. Byt je napojený na vodovodnú, elektrickú, kanalizačnú, plynovú a televíznu prípojku. Rozvody teplej a studenej vody z ppr potrubia. Vykurovanie ústredné teplovodné, radiátory oceľové panelové, vybavené pomernými meračmi spotreby tepla. Elektroinštalácia svetelná na poistkové automaty. Okná plastové z PVC žalúziami. Dvere plné hladké dyhované alebo zasklené, vchodové poškodené. Vnútorné úpravy povrchov stien hladká omietka a stierka, keramický obklad v kuchyni okolo sporáku, kúpeľne, vane a WC. Podlahu v obytnej miestnosti tvorí plávajúca podlaha, v ostatných miestnostiach je keramická dlažba. Kúpeľňa vybavená plastovou vaňou, keramickým umývadlom s batériou, WC misa combi. Kuchyňa vybavená kuchynskou linkou vyrobená z materiálu na báze dreva, nerezovým dresom s páčkovou batériou a plynovým sporákom. Bytové jadro murované. Byt je po rekonštrukcii, ale nie je udržiavaný.
Podlahová plocha bytu je: 40,30 m2: izba 18,39 m2, kuchyňa 8,27 m2, kúpeľňa 3,11 m2, WC 1,04 m2, predsieň 4,59 m2, špajza 2,08 m2, pivnica 2,82 m2.
V zmysle zákona č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, v znení neskorších právnych predpisov:
spoločnými časťami domu sú: časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie,
spoločnými zariadeniami domu sú: zariadenia, ktoré sú určené na spoločné užívanie a slúžia výlučne tomuto domu, a to aj v prípade, ak sú umiestnené mimo domu. Takýmito zariadeniami sú najmä výťahy, práčovne a kotolne vrátane technologického zariadenia, sušiarne, kočíkarne, spoločné televízne antény, bleskozvody, komíny, vodovodné, teplonosné, kanalizačné, elektrické, telefónne a plynové prípojky.
Analýza polohy nehnuteľnosti: Nehnuteľnosti sa nachádzajú v obci Fiľakovo, katastrálne územie Fiľakovo, okres Lučenec na juhu Banskobystrického samosprávneho kraja. Obec Fiľakovo je mesto s počtom obyvateľov 10450, situované je 17 km juho východne od okresného mesta Lučenec, pri verejnej komunikácii I/71, región Novohrad. Nehnuteľnosť je situvaná na ul. Farská lúka v okrajovej časti obce na bežnom sídlisku. V mieste je možnosť napojenia na verejný rozvod vody, plynu, rozvody NN, kanalizáciu a telekomunikačné rozvody. Okolie nehnuteľnosti tvorí zástavba bytových domov. Orientácia obytnej miestnosti bytu je smerom na severo západ. Byt je situovaný na 7 nadzemnom podlaží v stredovej časti bytového domu. Spojenie s obcou je autobusovou a železničnou dopravou, do okresného mesta do 25 minút. Obec Fiľakovo je mesto s počtom obyvateľov 10 450. V obci sa nachádza Mestský úrad s matrikou a stavebným úradom, zdravotné stredisko, pošta, banky, materská a základná škola, stredná škola, sieť obchodov a služieb obyvateľstvu, športový areál a podnikateľské subjekty zamerané na ľahký priemysel. Mesto Fiľakovo je známe kultúrnou pamiatkou Fiľakovský hrad.

Ďalšie parametre nehnuteľnosti

Úžitková plocha 40,3 m2
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav

Kontaktné údaje

Jozef Schmidt

HeyPay s.r.o.

Jozef Schmidt

zobraziť telefón