Ďalšia dobrá správa pre slovenský šport. Tentoraz sa o ňu nepostaral žiadny športovec ani športový tím. Fanúšikov potešilo očakávané otvorenie zrenovovaného štadióna na banskobystrických Štiavničkách. 

 

Slávnostné otvorenie vynoveného športoviska prebehlo v utorok 5. októbra. Tým sa štadión na Štiavničkách, ktorý patrí dlhodobo medzi najvýznamnejšie športoviská v krajine, oficiálne vrátil do prevádzky. Udialo sa tak po rozsiahlej rekonštrukcii, ktorá sa začala pred 2 rokmi pri príležitosti 75. výročia SNP.

 

Rekonštrukcia 60-ročného športoviska

 

S výročím SNP sa spája aj prvé otvorenie športoviska po jeho výstavbe. Športovcom Dukly Banská Bystrica bolo do užívania odovzdané v auguste 1959 pri príležitosti 15. výročia SNP. Areál následne dlhé roky slúžil ako atletický a futbalový štadión, čo sa však podpísalo na jeho celkovom stave, ktorý začal vyžadovať väčšiu obnovu. Tú bývalá vláda odobrila v roku 2018 a o rok neskôr sa začalo pracovať na jeho rekonštrukcii.

Štadión SNP, Zdroj: olympic.sk

 

Štadión SNP dosahuje európsku úroveň

 

Po 2 rokoch sa rekonštrukčné práce na banskobystrickom štadióne definitívne ukončili. Ich výsledkom je vynovené športovisko, ktoré spĺňa vysoké kritériá. Súčasná podoba športového stánku spĺňa technické normy a zároveň vyhovuje medzinárodným štandardom popredných atletických a futbalových asociácií. Futbalové ihrisko aj atletická plocha tak môže opäť slúžiť aj na organizovanie medzinárodných športových podujatí.

Odporúčame vám si prezrieť

rekreačný pozemok

rekreačný pozemok Nová Kelča

Rozloha:730 m2

Cena: na vyžiadanie

Rodinný dom

Rodinný dom Michalovce

Rozloha:1 m2

Cena: 250 000 €

Rodinný dom

Rodinný dom Rajka

Rozloha:115 m2

Cena: 145 000 €

Rodinný dom

Rodinný dom Zvolen

Rozloha:1 m2

Cena: 309 000 €

výroba

výroba Vlkanová

Rozloha:1500 m2

Cena: 7 500 € / mesačne

skladovacie

skladovacie Vlkanová

Rozloha:1500 m2

Cena: 7 500 € / mesačne

Trocha z našich štatistík

Počet Ponúk 51 725

Počet R. kancelárií 1 624