Staré budovy môžu dostať novú šancu na život aj vďaka prestavbe, ktorá zmení účel ich využitia. Príkladom toho je aj nový bytový dom v západoslovenskej obci Papradno. Ten vznikol po prestavbe miestnej materskej školy.

Zdroj: luhypark.sk

 

Obec Papradno v okrese Považská Bystrica patrí medzi lokality, ktoré sú schopné ponúknuť obyvateľom komfortné bývanie. Po najnovšom to má potvrdiť bytový dom Luhy Park, ktorý vznikol spomínanou prestavbou tamojšej materskej školy. Záujemcom o bývanie v Papradne tak umožnil nájsť dobre situovanú nehnuteľnosť, ktorá ponúka viac ako len samotné byty.

Zdroj: luhypark.sk

 

4-podlažný bytový dom s 23 bytmi

 

Výsledkom prestavby staršej budovy je bytový dom so 4 podlažiami. Objekt zaberá celkovú zastavanú plochu 595 m², ktorá stačila na to, aby v ňom bolo zriadených 23 bytov. 10 z nich je 2-izbových, zvyšných 13 disponuje 3 izbami. Obyvatelia bytového domu majú k dispozícii aj parkovacie plochy s kapacitou až 35 parkovacích miest.

 

Výmera bytov v projekte Luhy Park:

 

2-izbové byty

od 46 do 64 m²

3-izbové byty

od 74 do 83 m²

Zdroj: tasr.sk

 

Väčšina bytov si už našla majiteľov

 

O atraktivite tohto projektu svedčí aj záujem o nové byty zo strany kupujúcich. Väčšina bytov si našla vlastníkov v krátkom časovom slede. V súčasnosti sú vo vlastníctve nových majiteľov dve tretiny bytov. Ďalšie byty sa postupne odovzdajú do užívania nájomníkom, ktorí prejavia záujem o bývanie v Papradne a v bytovom dome Luhy Park.

Zdroj: luhypark.sk

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: tasr.sk, luhypark.sk

Zdroj foto: luhypark.sk