logo reality.sme.sk

Budúci rok môžu prísť o prácu tisícky stavebníkov

Naše stavebníctvo má za sebou jeden z najslabších rokov za posledné obdobie. Pomerne lepší nemusí byť ani ten budúci. Podľa niektorých prognóz dokonca hrozí prepúšťanie, v dôsledku ktorého môžu prísť o prácu tisícky ľudí. 

Krajiny s najvyššou kvalitou života podľa OSN

Kvalita života v jednotlivých krajinách sveta je už tradične predmetom viacerých štúdií. S jednou takou prichádza každoročne aj OSN. Jej analytici nezaháľali ani v tomto roku, čoho výsledkom je aj nedávno zverejnený rebríček štátov, v ktorých sa žije najlepšie.

Cestovný ruch hlási ďalší extrémny pokles počtu ubytovaných

Z oblasti domáceho cestovného ruchu prišli tesne pred vianočnými sviatkami zlé správy. Ich dôvodom bol prepad celkového mesačného počtu ubytovaných za október 2020. Ten sa medziročne znížil skoro o 80 %.

Tradičný vianočný Windsor aj s návštevou kráľovnej Alžbety II.

Bolo to už viac ako 30 rokov, čo britská kráľovská rodina počas vianočných sviatkov obchádzala legendárny zámok Windsor. Tento rok sa však situácia zmenila a honosné panovnícke sídlo je opäť poctené návštevou jej veličenstva.

Ľadový hotel pri polárnom kruhu má opäť otvorené

Na otvorenie jedného z „najsezónnejších“ hotelov sveta sa čakalo pár mesiacov. Reč je o preslávenom ubytovacom zariadení IceHotel. Ten už tradične otvára svoje brány vždy pred Vianocami, aby ich po skončení zimy opäť zavrel.

Levočskú radnicu začnú na jar renovovať

V roku 2021 sa na Slovensku plánuje rekonštrukcia viacerých významných pamiatok. Jednou z nich je aj radnica v Levoči. Tá by mala prejsť prvými renovačnými prácami už na jar.

Vo Francúzsku má vyrásť prvá európska továreň Huawei

Telekomunikačný gigant z najľudnatejšej krajiny sveta je čoraz väčším tŕňom v oku niektorých západných lídrov. Napriek rastúcemu odporu, ktorý mu časť politikov aj podnikateľov z EÚ a USA opakovane adresuje, však jeho expanzia pokračuje ďalej.  

Stavebná produkcia v EÚ sa vrátila k medzimesačnému nárastu

Kým slovenská stavebná produkcia zaznamenáva dlhodobý niekoľkomesačný pokles, tá európska je ako na hojdačke. V lete sa niesla v znamení nárastu, v septembri si zapísala vyše 2 % pokles a počas októbra sa opäť vrátila k rastúcemu trendu, no aj to iba čiastočne.

Za plyn budú od januára platiť menej firmy aj domácnosti

Očakávané sa stalo pravdou. Nižšie ceny plynu pre firmy a domácnosti od januára 2021 sú hotovou vecou. Odberatelia, ktorí na pracoviskách alebo v domácnostiach využívajú plyn, tak budú môcť na jeho spotrebe niečo ušetriť.

Španielska synagóga v Prahe sa po rekonštrukcii opäť otvára

Jedna z najvzácnejších židovských pamiatok v Česku opäť otvorí brány. Rekonštrukcia Španielskej synagógy je totiž zhruba po roku a pol od svojho zatvorenia celkom hotová a vynovená budova pripravená na opätovný návrat k živou.

Odporúčame vám si prezrieť

3 izbový byt

3 izbový byt Dunajská Streda

Rozloha:72 m2

Cena: 71 000 €

Rodinný dom

Rodinný dom Modra

Rozloha:270 m2

Cena: 279 900 €

2 izbový byt

2 izbový byt Bratislava-Vrakuňa

Rozloha:36.25 m2

Cena: 112 000 €

iný

iný Bratislava-Podunajské Biskupice

Rozloha:430 m2

Cena: 360 000 €

2 izbový byt

2 izbový byt Prešov

Rozloha:53 m2

Cena: 500 € / mesačne

2 izbový byt

2 izbový byt Bratislava-Nové Mesto

Rozloha:64 m2

Cena: 490 € / mesačne

Trocha z našich štatistík

Počet Ponúk 59 398

Počet R. kancelárií 1 402