logo reality.sme.sk

3D lampa z pomarančových šupiek

Rýchla a lacná výroba, ktorá prispieva k redukcii potravinárskeho odpadu. Aj takto je prezentovaný jeden z najnovších produktov istej talianskej firmy, ktorá sa snaží vniesť na trh celkom nový druh bytových svietidiel. 

Váš partner pre reality v Levoči

Každý kto chce predať alebo kúpiť miesto pre svoju rodinu, podnikanie alebo oddych využíva služby realitného makléra. Skôr či neskôr budeme potrebovať poradiť ako najlepšie predať aj tú svoju nehnuteľnosť a prečo to ponechať na služby profesionálneho realitného makléra si povieme nižšie.

Z veternej elektrárne na českom Šibeníku je 47-metrová rozhľadňa

Väčšinu projektov vyhliadkových veží sprevádza výstavba nových stavieb. Na Šibeníku však realizácia rozhľadne od základov potrebná nebola. Lákavá turistická atrakcia totiž vznikla prestavbou bývalej veternej elektrárne.

Ázijsko-tichomorský región zdvojnásobí investície do obnoviteľných zdrojov energie

Ázijsko-tichomorský región si dlhodobo drží prvenstvo v rebríčku regiónov s najvyšším objemom investícií do výroby elektriny. O vedúcu pozíciu zrejme nepríde ani v súčasnej dekáde. Výraznou mierou má k tomu prispieť aj plánované zdvojnásobenie investícií do zelenej energie.

Botanická záhrada v Prahe bude mať nový výstavný pavilón

Pražská botanická záhrada v minulosti prešla niekoľkými zmenami. V snahe zvýšiť jej príťažlivosť ju čaká ďalšie rozširovanie. Tentoraz je na rade výstavba nového pavilónu, ktorý bude okrem výstavnej funkcie plniť aj tú praktickú.

Žilina investuje takmer 1 mil. € do postupnej premeny na smart city

Záujem o postupnú transformáciu miest na „smart cities“ majú aj jednotlivé lokality na Slovensku. Výnimkou nie je ani Žilina, ktorá bude vďaka ohlásenej investícii do nových „smart city riešení“ opäť o krok bližšie k naplneniu tohto cieľa.

Pulitzerova cena bola prvýkrát v histórii udelená architektke

Najprestížnejšie žurnalistické ocenenie je určené predovšetkým novinárom. Za prínosnú publikačnú činnosť ho však v minulosti už párkrát udelili aj osobám, ktoré sa primárne venujú iným oblastiam. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy prvýkrát v histórii získala Pulitzerovu cenu architektka.

Miera úspor domácností v eurozóne vzrástla o viac ako 20 %

Finančná situácia sa napriek dopadom koronakrízy vo väčšine domácností v krajinách platiacich eurom zlepšuje, aspoň tak to vyplýva zo štatistík hodnotiacich vývoj celkovej miery úspor domácností v eurozóne. Tá zaznamenala ďalší rast, ktorý opäť patrí medzi najvyššie za posledné roky.

Presne pred 50 rokmi umrel architekt Ernst Wiesner

15. júl 1971, svet architektúry opúšťa jedna z najvýznamnejších osobností domácej aj zahraničnej medzivojnovej architektúry. Odkaz Ernsta Wiesnera a jeho práce však žije aj po 50 rokoch od jeho úmrtia.

Rast cien domov v EÚ dosiahol 13,5-ročné maximum

Analytici tvoriaci prognózy predpovedajúce vývoj cien domov v roku 2021 sa nemýlili. Súčasný rok začal podľa očakávaní rýchlym tempom zdražovania. V 1. kvartáli tohto roka dokonca dosiahlo niekoľkoročné maximum.

Odporúčame vám si prezrieť

kancelárie

kancelárie Bratislava-Ružinov

Rozloha:114 m2

Cena: 425 000 €

Rodinný dom

Rodinný dom Lužianky

Rozloha:200 m2

Cena: 229 000 €

kancelárie

kancelárie Žilina

Rozloha:165 m2

Cena: 960 € / mesačne

Garsónka

Garsónka Dunajská Streda

Rozloha:29 m2

Cena: 300 € / mesačne

3 izbový byt

3 izbový byt Bratislava-Staré Mesto

Rozloha:110 m2

Cena: 950 € / mesačne

Rodinný dom

Rodinný dom Nitra

Rozloha:200 m2

Cena: 229 000 €

Trocha z našich štatistík

Počet Ponúk 53 834

Počet R. kancelárií 1 553